Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerMobilSamsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 tanıtıldı

  Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 tanıtıldı

  Galaxy Z Serisi, yenilenen tasarımı ile seviye atlayan yenilikçi formu ve profesyonel düzeyde kamera özellikleri sunan benzersiz FlexCam ile rakipsiz bir katlanabilir telefon deneyimi sunuyor.

  Samsung Electronics, beşinci nesil Galaxy katlanabilir ürünlerini tanıttı: Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5. Sektör lideri form faktörleri; şık ve kompakt tasarımları, sayısız özelleştirme seçenekleri ve güçlü performanslarıyla her kullanıcı için benzersiz bir deneyim sunuyor. Yeni Flex Hinge, estetik açıdan dengeli ve sağlam bir tasarım sunarken katlanabilirlik de sağlıyor. Bu rakipsiz katlanabilir cihazlar, yaratıcı açılardan fotoğraf çekmek için FlexCam gibi olağanüstü kamera özellikleri sunuyor. Samsung Galaxy Z Serisi güçlü performans sunarken en yeni işlemciden güç alan optimize edilmiş bataryasıyla da dikkat çekiyor. Samsung Galaxy Z Serisi, açık ve kapalı halde, bir akıllı telefonun sağladığı olanaklarda bir dönüşüm yaratıyor.

  Samsung, standardı belirleyerek ve deneyimi sürekli iyileştirerek katlanabilir cihazlarla mobil endüstrisinde devrim yaratıyor” şeklinde konuşan Samsung Electronics Başkanı ve Mobil Deneyim Başkanı TM Roh, şöyle ekliyor: “Her geçen gün daha fazla kullanıcı katlanabilir cihazlarımızı tercih ediyor. Çünkü bu cihazlar insanların başka hiçbir cihazda elde edemeyecekleri bir deneyim sunuyor. Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5, yenilikçi teknolojiyle müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama konusundaki kararlılığımızı kanıtlayan en yeni cihazlar.”

  Samsung Electronics Türkiye Başkanı ve CEO’su Philip Choi ise yeni cihazlar hakkında; “Neredeyse 30 yıllık bir tecrübenin ürünü olan bu cihazlar, insandan ilham alan onlarca yıllık tasarım çalışmalarının zirvesini teşkil ediyor. Katlanabilir akıllı telefon yolculuğunda Galaxy ailesinin üyeleri Flip ve Fold Serilerimiz ile bugüne dek sayısız başarılara imza attık. Şimdi ise ailemizin yeni üyesi, Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5’i sizlere tanıtmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Samsung Türkiye olarak, MENA bölgesi içinde ‘Katlanabilir Cihazlar’ kategorisinde en çok tercih edilen ve güvenilen firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Samsung Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5 ile sunduğumuz yeniliklerin yaşamlarınıza nasıl uyum sağladığını, yaratıcılık, üretkenlik ve kendini ifade etme konularında ne gibi yeni olanaklar sunduğunu görmek, yolculuğumuzun sonraki adımlarına da ilham verecek” açıklamalarında bulundu.

  Özellikler

  Galaxy Z Flip5
  Ekran Ana Ekran 6,7 inç FHD+*

  Dinamik AMOLED 2X

  120Hz Adaptif yenileme hızı (1~120Hz)

  Sonsuz Esnek Ekran (2640 x 1080, 22:9)

  *Çapraz olarak ölçülen Galaxy Z Flip5’in Ana Ekran boyutu, tam dikdörtgende 6,7 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 6,6 inçtir; gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle daha küçüktür.
  Kapak Ekranı 3,4 inç Süper AMOLED 60Hz*

  720 x 748

  306 PPI

  *Çapraz olarak ölçülen, Galaxy Z Flip5’in Kapak Ekranı boyutu tam dikdörtgen formda 3,4 inçtir; gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler ve alt kesik nedeniyle tam dikdörtgen alanın yaklaşık %95’i kadardır.
  Boyutlar ve Ağırlık Katlanmış 71.9 x 85.1 x 15.1mm
  *Katlanmış Galaxy Z Flip5 kalınlığı, Galaxy Z Flip5’in camlarının yukarıdan aşağıya doğru ölçülür
  Açık 71.9 x 165,1 x 6.9mm
  *Açık Galaxy Z Flip5 kalınlığına Ana Ekranın çerçevesi dahil değildir.
  Ağırlık 187gr
  Kamera Ön Kamera  10MP Selfie Kamera

  F2.2, Piksel boyutu: 1.22μm, FOV: 85˚

  Arka İkili Kamera  12MP Ultra Geniş Kamera

  F2.2, Piksel boyutu: 1.12μm, FOV: 123˚

  12MP Geniş Açı Kamera

  Dual Piksel AF, OIS, F1.8, Piksel boyutu: 1.8ìm, FOV: 83˚

  AP Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil Mobil Platformu
  *Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya iştiraklerinin bir ürünüdür. Snapdragon, Qualcomm Incorporated’ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.
  Bellek 512GB dahili depolama alanı ile 8GB Bellek

  256GB dahili depolama alanı ile 8GB Bellek

  *Kullanılabilir depolama kapasitesi önceden yüklenmiş yazılıma bağlıdır. Bellek seçeneği, pazara göre farklılık gösterebilir.
  Batarya 3,700mAh (tipik) çift pil
  *Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer Tipik değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen batarya örnekleri arasında batarya kapasitesindeki sapmanın dikkate alındığı tahmini ortalama değerdir. Galaxy Z Flip5 için nominal kapasite 3591mAh’tır. Gerçek batarya ömrü ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.
  Şarj Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj

  Hızlı Kablosuz Şarj 2.0****

  Kablosuz PowerShare*****

  *QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj. Tüm servisler, özellikler ve ekran kapalıyken, %0 gücü kalmışken 25W Seyahat Adaptörü ile yapılan dahili Samsung laboratuvar testlerinden elde edilen sonuçlar. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanıma, şarj koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

  **25W Güç Adaptörü ayrıca satılır. Yalnızca Samsung onaylı şarj cihazlarını ve kabloları kullanın.

  ***Kablosuz şarj WPC ile uyumludur.

  ****Kablosuz PowerShare, Samsung veya Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 serisi, Z Flip, Note10 serisi, S10 serisi, S9 serisi, S8 serisi, S7 serisi, S6 serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5  gibi WPC Qi kablosuz şarj özelliğine sahip diğer marka akıllı telefonlar ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir cihazlarla sınırlıdır. Belirli aksesuarlar, kılıflar veya diğer marka cihazlarla çalışmayabilir. Ağ ortamınıza bağlı olarak çağrı alımını veya veri hizmetlerini etkileyebilir.

  Su Geçirmezlik IPX8
  *Laboratuvar test koşullarına göre 1,5 metreye kadar tatlı suya 30 dakikaya kadar daldırılabilir. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Kalıntıları durulayın/ıslanırsa kurulayın. Cihazın suya dayanıklılığı kalıcı değildir ve normal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla azalabilir. 
  İşletim Sistemi Android 13

  One UI 5.1.1

  Ağ ve Bağlantı 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3
  *Belirli pazarlarda mevcut olan optimum 5G ağ bağlantısı gerektirir. Bulunurluk ve ayrıntılar için operatörünüze danışın.  İndirme ve akış hızları içerik sağlayıcıya, sunucu bağlantısına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

   

  ** LTE modelinin bulunurluğu pazara ve operatöre göre değişmektedir. Gerçek hız; pazara, operatöre ve kullanıcı ortamına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

  ***Wi-Fi 6E ağının kullanılabilirliği pazara, ağ sağlayıcısına ve kullanıcı ortamına göre değişebilir. Optimum bağlantı gerektirir. Wi-Fi 6E yönlendirici gerekecektir.

  Sensörler Yan parmak izi sensörü (yan), Akselometre, Barometre, Gyro sensörü, Jeomanyetik sensör, Hall sensörü, Yakınlık sensörü, Işık sensörü
  Güvenlik  Samsung Knox ile, Samsung Knox Vault
  SIM Kart Bir Nano SIM* ve bir eSIM**
  *SIM kart ayrı satılır. Bulunurluk, pazara ve operatöre göre değişmektedir.

  **eSIM kullanılabilirliği yazılım sürümüne, bölgeye ve operatöre bağlı olarak değişebilir. Mobil şebeke planınızın eSIM’i destekleyip desteklemediğini operatörünüze danışın.

  Renkler Mint, Graphite, Cream, Lavender*

  [Yalnızca Samsung.com/tr’de] Yellow**

  * Mevcut renkler; pazara, bölgeye ya da operatöre değişebilir.

  **Online’a özel renkler yalnızca Samsung.com/tr’de mevcuttur.

   

   Galaxy Z Fold5
  Ekran Ana Ekran 7,6 inç QXGA+*

  Dynamic AMOLED 2X

  Sonsuz Esnek Ekran (2176 x 1812, 21.6:18), 374ppi

  120Hz adaptif yenileme hızı (1~120Hz)

  *Çapraz olarak ölçülen Galaxy Z Fold5’in Ana Ekran boyutu, tam dikdörtgende 7,6 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 7,4 inçtir; gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler nedeniyle daha küçüktür.
  Kapak Ekranı 6,2 inç HD+

  Dinamik AMOLED 2X Ekran

  (2316 x 904, 23.1:9), 402ppi

  120Hz adaptif yenileme hızı (48~120Hz)

  *Çapraz olarak ölçülen Galaxy Z Fold5’in Kapak Ekranı boyutu, tam dikdörtgende 6,2 inç ve yuvarlatılmış köşeler hesaba katıldığında 6,1 inçtir. Gerçek görüntülenebilir alan, yuvarlatılmış köşeler nedeniyle daha küçüktür.
  Boyutlar ve Ağırlık Katlanmış 67,1 x 154,9 x 13.4mm
  *Katlanmış Galaxy Z Fold5 kalınlığı, Galaxy Z Fold5’in camlarının yukarıdan aşağıya doğru ölçülür
  Açık 129.9x 154.9 x 6.1mm
  *Açık Galaxy Z Fold5 kalınlığına Ana Ekranın çerçevesi dahil değildir.
  Ağırlık 253gr
  Kamera Dış Ekran Kamerası 10MP Selfie Kamera

  F2.2, Piksel boyutu: 1.22μm, FOV: 85˚

  Ekran Altı Kamera 4MP Ekran Altı Kamera

  F1,8, Piksel boyutu: 2.0μm, FOV: 80˚

  Arka İkili Kamera  12MP Ultra Geniş Kamera

  F2.2, Piksel boyutu: 1.12μm, FOV: 123˚

  Arka Üçlü Kamera  12MP Ultra Geniş Kamera

  F2.2, Piksel boyutu: 1.12μm, FOV: 123˚

  50MP Geniş Açı Kamera

  Dual Piksel AF, OIS, F1.8, Piksel boyutu: 1.0μm, FOV: 85˚

  10MP Telefoto Kamera

  PDAF, F2.4, OIS, Piksel boyutu: 1.0μm, FOV: 36˚, 3X optik zoom

  *30X Space Zoom; AI Super Resolution teknolojisi ile 3x Optik Zoom ve 30x dijital zoom içerir. 3x’in üzerinde yakınlaştırma yapmak görüntüde bazı bozulmalara neden olabilir.
  AP Galaxy için Snapdragon® 8 2. Nesil Mobil Platformu
  *Snapdragon, Qualcomm Technologies, Inc. ve/veya iştiraklerinin bir ürünüdür. Snapdragon, Qualcomm Incorporated’ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.
  Bellek 1 TB dahili depolama alanı ile 12 GB Bellek

  512GB dahili depolama alanı ile 12GB Bellek

  256GB dahili depolama alanı ile 12GB Bellek

  * Bulunurluk pazara ya da kanala göre farklılık gösterebilir. Gerçek depolama alanı pazara, modele, dosya boyutuna ve formata bağlı olarak değişebilir.
  Batarya 4,400mAh (tipik) çift pil
  *Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değer Tipik değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen batarya örnekleri arasında batarya kapasitesindeki sapmanın dikkate alındığı tahmini ortalama değerdir. Galaxy Z Fold5 için nominal kapasite 4270mAh’tır. Gerçek batarya ömrü ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.
  Şarj Kablolu Şarj*: 25W Adaptör** ve 3A USB-C kablosu*** ile yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj***
  Hızlı Kablosuz Şarj 2.0****
  Kablosuz PowerShare*****
  *QC2.0 ve AFC ile uyumlu kablolu şarj. Tüm servisler, özellikler ve ekran kapalıyken, %0 gücü kalmışken 25W Seyahat Adaptörü ile yapılan dahili Samsung laboratuvar testlerinden elde edilen sonuçlar. Gerçek şarj hızı, gerçek kullanıma, şarj koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

  **25W Güç Adaptörü ayrıca satılır. Yalnızca Samsung onaylı şarj cihazlarını ve kabloları kullanın.

  ***Kablosuz şarj WPC ile uyumludur.

  ****Wireless PowerShare, Samsung veya Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, S22 serisi, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 serisi, Z Fold2, Note20 serisi, S20 serisi, Z Flip, Note10 serisi, S10 serisi, S9 serisi, S8 serisi, S7 serisi, S6 serisi, Note9, Note8, Note FE, Note5  gibi WPC Qi kablosuz şarj özelliğine sahip diğer marka akıllı telefonlar ve Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch ve Galaxy Buds gibi giyilebilir cihazlarla sınırlıdır. Belirli aksesuarlar, kılıflar veya diğer marka cihazlarla çalışmayabilir. Ağ ortamınıza bağlı olarak çağrı alımını veya veri hizmetlerini etkileyebilir.

  Su Geçirmezlik IPX8
  *Laboratuvar test koşullarına göre 1,5 metreye kadar tatlı suya 30 dakikaya kadar daldırılabilir. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez. Kalıntıları durulayın/ıslanırsa kurulayın. Cihazın suya dayanıklılığı kalıcı değildir ve normal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla azalabilir. 
  İşletim Sistemi

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN