Samsung Galaxy Z Flip modeli satışları nasıl?

0

Samsung’un uzun yıllardır katlanabilir telefon geliştirdiğini biliyorduk. Uzun bekleyişin ardından ilk olarak karşımıza Galaxy Fold çıktı ancak bu model teknik sorunlardan dolayı istediği başarıyı yakalayamadı. Ancak Samsung’un Galaxy S20 serisi ile beraber tanıttığı yeni katlanabilir telefon modeli beklenden fazla ilgi görüyor ve şu ana kadar herhangi bir teknik sorunla gündeme de gelmiş değil. Peki Samsung Galaxy Z Flip satış rakamları hakkında ilk bilgiler neler gelin yakından bakalım.

Galaxy Z Flip satışları Samsung’u mutlu etti

Samsung’un ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold tüm dünyada teknik sorunlar yaşadı ve çoğu kullanıcı bu modeli satın almaktan çekindi. Ayrıca ortaya çıkan sorunlardan sonra Samsung, bu modelin pazarlanmasında da büyük sorunlar yaşadı. Ancak geçtiğimiz gün Galaxy S20 serisi ile beraber tanıtılan Samsung Galaxy Z Flip modeli, Galaxy Fold ile aynı kaderi paylaşmayacak gibi duruyor.

Galaxy Fold gibi yatay olarak katlanmayan, dikey olarak katlanan model için ABD‘den gelen satış istatistikleri yüzleri güldürdü. Yeni katlanabilir telefona oluşan ilgi sonrası Galaxy Z Flip modeli ABD‘de satın alınmak istendiğinde teslimat 4 güne, İngiltere‘de ise 14 güne kadar beklenmek zorunda.

Katlanabilir telefonun fiyatı baktığımız zaman ABD’de 1.380 dolar, İngiltere’de 1.300 pound ve ülkemizde 13.499 lira olduğunu görüyoruz. Şu an için fiyatlar yüksek gözükse dahi, kısa süre içerisinde kullanıcıları mutlu edecek bir fiyata düşeceğini düşünüyoruz.

Cevap bırakın