Samsung Galaxy Watch ön inceleme!

0

Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde düzenen özel etkinlikte, Note 9’un yanı sıra firmanın yeni akıllı saati Galaxy Watch da duyuruldu. Gear S markasını sonlandıran ve yeni çehreye sokan Samsung, bakalım bu yeni cihazıyla bizlere neler sunuyor?

Samsung Galaxy Note 9 ön inceleme

Galaxy Watch ön inceleme!

Tasarım açısından önceki modellere nazaran çok daha fazla seçenek sunan bu cihaz rekabeti de güçlendirecek. 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı modeli olan Galaxy Watch, Samsung’un yeni kablosuz şarj standı Duo’yu da destekliyor. Bu iki farklı boyut seçeneğinde en büyük fark ise batarya kapasiteleri. 46 mm’lik saat 472 mAh bataryaya sahipken, 42 mm’lik versiyon 270 mAh bataryaya sahip.

Donanımın kalbini bu kez çift çekirdekli Exynos 9110 işlemcisi oluşturuyor. Bu yeni işlemcinin çekirdeklerin saat hızı ise 1.15 GHz olarak ayarlanmış. İşletim sistemi tarafındaysa Tizen OS 4.0’a geçiş yapılıyor.

Donanımsal olarak farkın yaşandığı bölümse LTE ve Bluetooth modellerinde ortaya çıkıyor. Bluetooth model 768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahipken, LTE (entegre SIM’li model) 1.5 GB RAM ve 4 GB dahili depolama alanını bizlere sunuyor.

Yeni gelen özellikler arasında stres takibi bulunuyor. Bunun için kalp atış hızını sürekli ölçen Galaxy Watch stres seviyeniz çok yükseldiğinde sizi bilgilendiriyor. Sakinleşmenizi sağlayacak nefes egzersizlerini size sunan cihaz, aynı zamanda daha iyi bir uyku için size özel analizler yaparak önerilerini sunuyor.

Cevap bırakın