Samsung Galaxy Watch güncellemesi pil ömrünü uzatıyor

0

Samsung’un en yeni Galaxy Watch güncellemesi yüzleri güldürdü…

Teknoloji şirketi Samsung akıllı saatlere yatırım yapmaya devam ediyor. Özellikle ABD’de ve Güney Kore’de insanlar, akıllı saatleri üzerinden takvimlerine bakıyorlar ve aynı zamanda birçok işlerine akıllı telefonları yerine akıllı saatleri üzerinden gerçekleştiriyorlar. Bu sebeple Samsung’un akıllı saatlere yaptığı güncelleştirme büyük önem taşıyordu, çünkü yeni güncelleme ile birlikte şarj süresi daha uzun oluyor.

Samsung’un son güncellemesi akıllı saatlerin oldukça küçük pillerini daha uzun süre kullanmamızı sağlayacak.

Güncelleme sadece pil süresini optimize etmiyor; daha önce Samsung’un ilk olarak denediği bir yenilik olan Samsung Galaxy Watch modellerinde uyku modu kullanıcılar tarafından sevilmişti. Artık yeni bir uyku güncellemesi Galaxy Watch modellerine girecek.

Şimdi sıkı durun çünkü oldukça yeni bir özelliği sizlere tanıtmak istiyoruz. ‘REM uyku izleme’ sistemi denilen bu yeni özellikle artık Galaxy serisinin akıllı saati Galaxy Watch uykunuzu izleyebilecek. Böylelikle ne kadar uyuduğunuzu artık görebileceksiniz.

Bunun akabinde akıllı saate gelen güncellemede yazılımsal anlamda küçük güncelleştirmeler olacak. REM uyku modunu kapattığınızda cihazınızın ölçüm yapmayacağı ve sensörleri kapalı olacağından çok normal bir şekilde şarjı çok daha uzun gidecektir.

Samsung mühendisleri yeni güncelleme ile birlikte REM modunu getirdi ve şarjınızın çok uzun süre dayanabilmesi için bazı yenilikler yaptı.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın