Samsung Galaxy TabPro S Gold Edition tanıtıldı

0

ekran-resmi-2016-10-17-09-59-47

Güney Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung, son yılların dikkat çeken ürün portföyleri arasında yer alan 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar modellerine bir yenisini ekledi. Windows 10 işletim sisteminin önyüklü şekilde sunulduğu aygıt, Galaxy TabPro S Gold Edition adıyla geldi.

Daha önce sunulan Galaxy TabPro S üzerine bir güncelleme halinde gelen modelin öne çıkan detaylarının başında inceliği geliyor; 6.3 mm kalınlığıyla çoğu akıllı telefondan daha ince yapıda olan Galaxy TabPro S Gold Edition’ın ağırlığı 700 gram seviyesinde. Altın renginde sunulan 2’si 1 arada modelinde mobilite ön planda. Donanım tarafında da iddialı detaylar söz konusu…

Klavyeden ayrılarak da kullanılabilen 12 inç Super AMOLED ekranda 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunuluyor. 6. Nesil Intel Core M3 6Y30 işlemcisi ile 2.30 GHz saat hızlarında çalışabilen ürünün diğer donanımsal özellikleri arasında entegre grafik çözümü Intel HD Graphics 615 ve 256 GB SSD öne çıkıyor. Üzerindeki li-iyon pilin 5200 mAh kapasiteli olduğu kaydediliyor.

Ön yüzünde 5 MP kamera bulunan Galaxy TabPro S Gold Edition ile Full HD video kaydı gerçekleştirebilmek mümkün. Arabirimlerine bakıldığında ise USB Ttpe-C, HDMI ve USB Type-A görünüyor. Satışlarına bazı ülkelerde başlandığı duyurulan aygıtın kutu içeriğinde touchpad’li çıkarılabilir klavye gelirken, ürüne uyumlu dokunmatik ekran kalemi TabPro Pen’in ayrıca satın alınması gerektiği belirtiliyor.

Modelin ülkemizde de satışa sunulması yönünde beklenti yüksek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın