Galaxy Tab S3 ve Galaxy Tab A, Android Pie güncellemesi aldı

0

2017 yılında piyasaya sürülen Galaxy Tab S3 ve Galaxy Tab A, Samsung akıllı tablet ailesinin en işlevsel iki üyesi olarak kullanıcılara hizmet vermeye devam ediyor. Aradan iki sene geçse de akıllı cihazlarını unutmayan Samsung, bu modellere Android Pie güncellemesi getirdi.

Samsung Galaxy Tab S3

Android Pie güncellemesi ile gelen yenilikler neler?

Yeni güncelleme, Samsung Galaxy Tab S3 modelinin sadece LTE sürümü için geçerli. Filipinler’de, Malezya’da ve Vietnam’da ortaya çıkan Android Pie, diğer ülkelerin Tab S3 kullanıcılarına da aşamalı bir şekilde geliyor. İlgili sürümde Wi-Fi adına herhangi bir yenilik sağlanmayacak.

Samsung Galaxy Tab A cephesine gelindiğinde ise yeni yazılımın sadece Malezya’da ortaya çıktığı tespit edildi. Samsung, önümüzdeki haftalarda ve aylarda Galaxy Tab A adına diğer pazarlara da bu yeniliği getirecek. Peki, her iki model hangi değişimler ile donatılacak?

Samsung Galaxy Tab A

Android Pie güncellemesi, Galaxy Tab S3’ü Ağustos 2019 güvenlik yaması aracılığıyla koruyacak. Tab S3 sevenler, bu sayede güncel ve kritik olan sistemsel açıklardan korunacaklar. Galaxy Tab A modeli ise Haziran 2019 güvenlik yamasıyla yoluna devam edecek.

1.24 GB boyutunda olan güncelleme, Android 8.0 Oreo‘da bulunan kullanıcı arayüzünü tamamen değiştirerek yeni bir deneyimin elde edilmesini sağlıyor. Bu sayede “Samsung Experience” arayüzü, yerini “One” arayüzüne bıraktı ve bu iki tablet daha hafif bir çalışma performansı vasıtasıyla hızlandı.

Android Pie güncellemesi

Bahsi geçen tabletler, Android Pie sayesinde bundan böyle bildirim panelindeki bildirimlere tepki verecek ve kullanıcıyı uyaracak. Buna ek olarak Samsung’un akıllı asistanı Bixby de artık daha uyumlu bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Samsung’un yeni klavye ayarları da klavye kullanımını son derece kolaylaştırıyor.

Mesajlaşma ve emojiler

Bildirim paneli sayesinde uyarılan kullanıcılar, mesajlara o anda direkt bir şekilde cevap verebilecek. Bunun dışında mesajlaşmanın bir parçası olan emojiler de bu yazılımla değiştirildi. Unicode 11.0 başlığı altında toplanan en güncel emojiler arasında bulunan emoji türleri şu şekilde:

— Üzerinde kalp taşıyan güler yüzler

— Farklı ten renklerinde olan ayaklar

— Açık ve koyu ten tonlarına göre değişen erkek ve kadın emojileri

— Süper kahramanlar ve süper kötü karakterler (çeşitli ten tonları ile)

— Hayvan türleri: Sivrisinek, Istakoz

— Test tüpü

— Silindirik cam tabağı

— DNA emojileri

 

Cevap bırakın