Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung Galaxy Tab S3 detaylandı

  Samsung Galaxy Tab S3 detaylandı

  01-samsung-galaxy-tab-s2Samsung’un iki ayrı tablet modeli üzerinde çalıştığına dair bilgiler geçtiğimiz haftalarda açığa çıkmıştı. Hindistan kaynaklı bilgilere göre Samsung, SM-T718 ve SM-T813 model koduna sahip tabletleri üzerindeki çalışmalarını devam ettiriyor. Yeni detaylar ise SM-T819 kodu ve Samsung’un Galaxy Tab S3 adıyla gelecek modeline işaret ediyor.

  Super AMOLED ekrana sahip olduğu anlaşılan tablet modelinin teknik detayları da açığa çıkmış durumda. Buna göre Galaxy Tab S3 modelinde ekran boyutu 9.7 inç formuna olacak ve ekranın çözünürlük değeri de 2048 x 1536 olacak. Bu çözünürlük değeri iPad ile aynı.

  Öte yandan Samsung’un sonraki tablet modeli Galaxy Tab S3’ün donanımyapı taşlarına dair bazı detaylar da açığa çıktı. Buna göre cihazda Snapdragon 652 çipseti (4 adet Cortex-A72 ve dört adet A53) ile Adreno 510 GPU kullanılıyor. Bu özellik, tabletin orta seviye donanım yapısı ve bütçe dostu bir fiyatla geleceğine işaret. Burada hatırlanılması gereken detay, Samsung’un kendi işlemcisi Exynos’u kullanmak yerine Qualcomm’a yönelmiş olması. Henüz resmi olmayan bu bilginin kısa süre içinde açıklık kazanacağını belirtelim.

  Diğer detaylar, modelde 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, 8 MP/1080p arka kamera ile 2 MP/1080p ön kameranın olacağı yönünde. 150Mbps LTE desteği ve yazılım tarafında Android 6.0 Marshmallow ise diğer öne çıkan özellikler. Öte yandan SM-T719 kodlu modelin de ‘daha küçük ekranlı’ Galaxy Tab S3 olacağının altını çizelim. Bu modelin farklı ekran boyutu ve çözünürlüğü haricinde büyük ekranlı Tab S3 ile aynı donanım örgüsü ile gelmesi bekleniyor.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  Not: Görsel temsilidir. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN