Samsung Galaxy S7 3 farklı ekranla gelebilir

0

Ekran_Resmi_2016-12-29_12_26_53Samsung’un 2016 yılı planlarında en önemli yere sahip cihazlardan biri şüphesiz Galaxy S7. Popüler S serisinin sonraki nesil üyesi için Kore menşeili şirketin yoğun çalışmalar içinde olduğu biliniyor. Üstelik zaman da oldukça kısıtlı, akıllı telefon modelinin, birden fazla versiyonla birlikte Şubat ayında düzenlenecek Mobile World Congress 2016 kapsamında duyurulması bekleniyor.

Yılın en önemli mobil teknoloji fuarında sahne almasına kesin gözüyle bakılan üst seviye akıllı telefon modeline ilişkin son dönemde artan haberler de dikkat çekici seviyelere ulaşmış durumda. Gövde tasarımında kullanılacak malzemeden fiyatına kadar birçok detay hakkında iddialar gündeme yansıyor. Yeni iddia ise ekranın 3 farklı formda geleceğine işaret ediyor.

Doğruluğu Samsung tarafından onaylanmamış iddialara göre Galaxy S7, 5.1, 5.5 ve 6 inç olmak üzere üç ekran boyutu ile potansiyel kullanıcılarına sunulacak. Ekranlarda curved yani kavisli özelliğinin kullanılmasına ilişkin öne sürülenler ise bir hayli ilginç…

Ekran_Resmi_2016-12-29_12_27_46

Samsung Galaxy S7’nin 5.1 inç ekranlı versiyonunun sadece düz ekranla geleceği ifade ediliyor. Galaxy S7 edge’in 5.5 inç ekrana sahip olacağı ve Galaxy S7+ adlını alacak modelin de 6 inç ekran boyutunu teknoloji raflarına taşıyacağı belirtiliyor. Galaxy S7 serisi, eğer iddia doğruysa ilk kez 6 inç ekran boyutuna sahip bir modelle gelecek. Samsung’un konuya ilişkin henüz bir açıklaması olmadı, gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın