Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSamsung Galaxy S6 Edge: Piyasanın En İddialı Telefonu

  Samsung Galaxy S6 Edge: Piyasanın En İddialı Telefonu

  Samsung Galaxy S6, kullanılan malzeme, müthiş işçilik, zeki tasarım ve zengin donanım birleşenleri ile beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Galaxy S6 Edge’in farkı ise Galaxy S6’nın bir tık fazlasını sunması.

  Samsung’un S serisi ürün ailesinin sırrı esasında çok basitti. Günümüzdeki en modern teknolojiyi al ve plastik bir kasanın içine yerleştir. Değiştirilebilir pil ve bellek kartı yuvasını da unutma. Bu yöntem uzun süre işe yaradı. Fakat rakiplerinin oldukça başarılı ürünlerin üretmesi ile birlikte Samsung bu stratejiyi değiştirmek zorunda kaldı. Samsung Galaxy S6 Edge bunun en güzel örneklerinden biri.

  galaxy s6 edge

  Çift Kenar Ekranı İle Fark Yaratıyor

  Ürüne uzaktan baktığımızda sıra dışı tasarımı ile hemen göze çarpıyor. Galaxy Note Edge’den bildiğimiz kıvrımı ekran bu üründe de kullanıldı. Tek bir fark ile. Galaxy Note Edge’de tek kenar kıvrık iken, Samsung Galaxy S6 Edge’in her iki kenarı kıvrık.

  Galaxy Note Edge’de yer alan kenar ekrana ekstra fonksiyonlar atabiliyorken, Galaxy S6 Edge’de bu ne yazık ki söz konusu değil. Kenarların kıvrık olması, Galaxy Note Edge deki gibi ekstra bir özellik sunmuyor. Tasarımın böyle olmasının başlıca sebebi, kullanıcıya rahat bir kullanım sunması.

  galaxy s6 edge 5

  Tıpkı iPhone 6 gibi ele çok iyi oturan Galaxy S6 Edge (7 mm), Galaxy S5 ile kıyaslandığında (8.1mm) çok daha ince ve kısa. Galaxy S6 Edge’in arka kısmında bulunan kamera lensi tıpkı Galaxy S6 gibi hafif öne çıkık. Kullanılan 5.1 inç büyüklüğündeki Super-AMOLED ekran güçlü kontrast ve zengin bir renk doygunluğuna ulaşıyor. 2560×1440 Piksel çözünürlüğüne ulaşan bu ekran 577 ppi piksel yoğunluk değeri ile piyasanın en keskin görüntülerinden birini oluşturuyor. Bunda çok şaşırmamak gerekiyor. Çünkü Galaxy S6 Edge, metrekareye düşen 763 Candela parlaklık değeri ile tüm rakiplerini geride bırakıyor.

  galaxy s6 edge 4

  Alüminyum bir gövdeye sahip olan Galaxy S6 Edge, iPhone 6’ya inanılmaz çok benziyor. Bu üründe hep alıştığımız arka kapak ne yazık ki yok. Dolaysıyla yaklaşık 9 saat kesintisiz konuşma sağlayan 2600 mAH’lik pil de değiştirilemiyor. Bununla birlikte bellek kart yuvası ve Samsung’un Galaxy S5’de hep övündüğü su ve toz’a karı olan teknolojisi ne yazık ki yer almıyor.

  galaxy s6 edge 2

  Sekiz Çekirdekli İşlemci İle Müthiş Performans

  Galaxy S6 Edge’de sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci 3 GByte LPDDR4 bellek ile birleştiğinde müthiş bir performansa ulaşıyor. Kullanım oldukça hızlı ve kolay. Pencereler arası geçişlerde ve uygulamalar anında açılıyor. 14 nm mimarisindeki işlemci, aynı zamanda %35 daha az güç tüketiyor. Yaptığımız birçok Benchmark testlerinde, Galaxy S6 Edge’in hep zirveyi zorladığını gördük. Hatta birçok testlerde en zirveye yerleştiğini söylemeliyiz.

  802.11ac WLAN teknolojisini (MIMO) destekleyen Samsung Galaxy S6 Edge, 300 Mbps hızında LTE teknolojisine uyumlu.

  32,64 ve 128 GByte kapasitelerle piyasaya sunulan Galaxy S6 Edge, UFS 2.0 standardına sahip Flash kullanıyor. SSD disklerde de kullanılan bu Flash, çok daha düşük bir güç ihtiyacı ile benzer ürünlerle neredeyse 3 kat daha hızlı.

  galaxy s6 edge 3

  16 MP’lik Süper Kamera

  Galaxy S6 Edge, F1.9 diyafram açıklığı ve optik görüntü sabitleyici 16 MP’lik bir kameraya sahip. Bunun avantajı, düşük ışıklı ortamlarda çok iyi fotoğraflar çekebilmesi ve yapılan video kayıtlarda sarsıntının önlenmesi. HDR fotoğraflar da çekebilen Galaxy S6 Edge, tıpkı iPhone 6 gibi saniyede 240 fotoğraf ile ağır çekim yapabiliyor. 5 MP’lik ön kamera da, F1.9 diyafram açıklığına sahip. Ürünün en büyük özelliği ise 0.7 saniye içinde hızlı fotoğraflar çekebilmesi. Yaptığımız testlerde ise, Galaxy S6 Edge’in en çok düşük ışıklı ortamlarda çok iyi fotoğraflar çekebildiğini gördük. Galaxy S6 Edge, rakipleriyle kıyasla çok daha parlak, keskin ve gren değeri az fotoğraflar çekiyor.

  Ürün hakkında daha detaylı bilgi veya satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN