Samsung Galaxy S22’nin kamera özellikleri sızdırıldı

0

Her yıl Ocak ya da Şubat ayında yeni nesil amiral gemisini tanıtan Samsung, Galaxy S22 serisi için çalışmalara başladı. Bir yandan şirket geliştirme sürecine devam ederken, bir yandan da sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Bir süre önce teknik ve ekran detayları sızdırılan Galaxy S22, şimdi de kamera özelliklerinin ortaya çıkmasıyla gündeme geldi. S21 modelleriyle, S20‘nin üzerine çok bir şey koymayan Güney Koreli teknoloji devi, bu sene bunu değiştirmeyi planlıyor.

Samsung Galaxy S22 kamera özellikleri

Geçmişte de benzer sızıntılarla gündeme gelen FrontTron ortaya çıkarılan bilgilere göre, Samsung Galaxy S22 ve S22+, üçlü bir kamera dizilimiyle gelecek. Bunlar 50 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı ve 3x optik yakınlaştırmaya sahip 12 Megapiksel telefoto sensörü. Kamera sensörlerinin model numaraları ve Galaxy S22’nin ISOCELL mi yoksa Sony’nin IMX sensörlerini mi kullanacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 Ultra için hazırlanan hayran yapımı konsept tasarım.

Galaxy S22 ile fotoğraf kalitesinde ciddi bir artış amaçlayan şirket, daha parlak ve keskin görüntüler için (1/1,28 inç veya 1/1,12 inç), 50 Megapiksel sensör kullanabilir. Yeni sensör ayrıca düşük aydınlatma koşullarında ve 8K videolarda daha parlak videolar elde edilmesini de sağlayacak.

Ne yazık ki ön kameranın sensör boyutu ve çözünürlüğü hakkında hala bir bilgi yok. Kısa süre önce gelen bilgiler, S22 serisinin ekran altı özçekim kamerasıyla gelebileceğini iddia etmişti. Ancak Güney Koreli teknoloji devinin bu planları rafa kaldırdığı ortaya çıktı. Bunun temel nedeni ise yetersiz görüntü kalitesi oldu. Görünüşe göre bu teknolojiyi görmek isteye kullanıcılar, biraz daha beklemek zorunda kalacak.

Cevap bırakın