Samsung Galaxy S22 için tarih belli oldu!

0

Galaxy S21 serisi geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılmıştı. Peki Galaxy S22 ne zaman tanıtılacak?

Galaxy Note serisinin artık güncelleme almayacağı 2021 yılında açıklanmıştı. Samsung S21 bize ‘iyi de amiral gemisiz olur mu?’ diye sordurdu. Neyse ki Ağustos 2021 itibariyle Galaxy Z serisi gelecek. Fakat Samsung’un en iddialı amiral gemisi başka: Galaxy S22.

Söylentilere göre Samsung, 2022 yılının ilk ayı itibariyle gerçekleştireceği etkinlikte Galaxy S22 ailesinin tanıtımını yapacak. Galaxy S21 serisi geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılmıştı.

Koreli kaynaklar Galaxy S22 Ultra’nın, S-Pen desteği ve 200MP Olympus kamera ile geleceğini ifade ediyor. Tahminlere göre 5 kamera sistemi olacak. Bunların arasında Olympus markasına ait 200MP kamera da yer alacak.

Diğer kameralarla ilgili henüz bilgi yok. Samsung, S22 serisinde 200MP sensör kullanmayı bırakmıştı. Fakat görünüşe bakılırsa bu kararından caymış.

Samsung’un en iyi mobil kamera üreticileri arasında yer aldığı şüphesiz. Olympus markasıyla yapacağı işbirliğinin çok iyi sonuçlar ortaya çıkaracağı muhakkak.

Büyük ihtimalle Galaxy S22 Ultra, aynı Galaxy S21 Ultra’da olduğu gibi S-Pen desteği sunacak. Samsung daha fazla S-Pen destekli cihaz üretimi yapacağını duyurmuştu. Umarız Ultra haricindeki S22’ler de bu yıl S-Pen desteğine sahip olur. Samsung’un bu hususta önemli adımlar atmasını bekliyoruz.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın