Samsung Galaxy S21 Ultra için yeni ekran iddiası

0

Samsung Galaxy S21 Ultra için yeni sızıntılar ortaya çıkıyor. Henüz özellikler ve tasarım için konuşmak erken olsa da, ilk sızıntılara göre Galaxy S21 Ultra’nın büyük yenilikler sunacağı düşünülmüyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra hakkında yeni detaylar

Galaxy S21 ve S21 Plus modellerinde düz ekran kullanılırken, Ultra modelinde 6.8 inç büyüklüğünde kavisli ekranın yer alması bekleniyor. Yenileme hızının ise 144 Hz’e çıkma ihtimali söz konusu ancak bunun yanında yeni ortaya çıktığı kadarıyla başka bir fikre göre, Galaxy S21 Ultra, 120 Hz Yenilenmeye Sahip QHD Plus bir ekranla gelecek.

Telefon bildiğiniz üzere Samsung’un yeni amiral gemisi olacak. Bu yüzden yenilikler bekleniyor ve de üst düzey özellikler ancak bunun yanında, ekran tarafında önemli bir gelişme bekleniyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra-00

Sızıntılarıyla tanıdığımız Ice Universe, S21 Ultra modeli için ekranın 2K ve 120Hz ekran ile geleceğini tahmin ediyor. Daha önce de telefonun 6,8 inçlik AMOLED ekran üzerine kurulu olacağı ve 144Hz ekran yenilemesine sahip olacağı söylenmişti. Telefonun ana kamerasının 108 Megapiksel ve ön kamerasının da 48 Megapiksel olacağı tahmin edilirken, 1080p 240 fps/ 4K 120 fps ya da 8K 30 fps gibi çekimleri yapacağı söyleniyor.

Telefon modelinin iki ay içinde yani gelecek yılın ocak ayında çıkması bekleniyor. Şu an elimizde sızıntılardan öteye geçen bir bilgi olmasa da telefonda büyük bir değişiklik beklenmiyor.

Cevap bırakın