Samsung Galaxy S21 FE 5G’nin tasarım detayları kesinleşti

0

 

Ocak ayında Galaxy S21 serisiyle karşımıza çıkan Samsung, şimdiden S22 serisi için hazırlıklara başladı. Yeni telefonuyla şimdiden merak uyduran şirketten ilk sızıntılar gelmeye başladı. Ne yazık ki uygun fiyatlı telefon bekleyen kullanıcılar, hayal kırıklığına uğrayacak. Ancak Samsung, uygun fiyatlı telefon isteyen kullanıcıları unutmadı.

Kısıtlı bir bütçeye sahip olan kullanıcılara da hitap etmek isteyen Samsung, bir süre önce FE serisini kullanıma sundu. Her yıl çıkan Galaxy modellerinin daha uygun fiyatlı versiyonu olan telefon, malzeme kalitesinden uygun fiyatla karşımıza çıkıyor. Böylelikle şirket, birden fazla kullanıcı grubuna hitap etmiş oluyor. Son olarak erteleme haberleriyle gündeme gelen cihazın tasarımı ve renk seçenekleri sızdı.

Samsung Galaxy S21 FE 5G posteri ortaya çıktı

Geçen ay yaşanan sızıntıların ardından resmi bir poster yayınlayan Samsung, telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Aynı zamanda merakla beklenen Samsung Galaxy 5G’nin renk seçenekleri belli oldu. Siyah, mor, yeşil ve gri renklerle gelen Galaxy S21 FE 5G, standart S21 ile oldukça benzer tasarıma sahip.

Samsung Galaxy S21 FE 5G

Ön tarafta delikli bir özçekim kamerası bulunan telefon, 32 Megapiksel fotoğraflar çekecek. Full HD+ çözünürlüğündeki bu ekran, 6.41 inç boyuta sahip olacak. Arka tarafta özellikleri bilinmeyen üçlü bir kamera dizilimi yer alacak. S21 ile benzeşen bu kamera tasarımı, çıkıntı konusunda biraz da minimal olacak.

Teknik olarak da gizemini koruyan telefon, geçtiğimiz günlerde Geekbench’te ortaya çıktı. Galaxy S21 FE 5G, Android 11, 6GB/ 8GB RAM ve Snapdragon 888 ile gelecek. Güney Kore medyasındaki haberlere göre fiyatı belli olmayan telefon, Ekim ayında karşımıza çıkacak.

Cevap bırakın