Samsung Galaxy S20 Serisi için güvenlik güncellemesi yayınlandı

0

 

Samsung, Galaxy S20 serisi akıllı telefonları için yeni ve kapsamlı bir güncellemeyi kullanıcılarına ulaştırmaya başladı. İşte detaylar…

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, amiral gemisi olarak geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve teknik özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Galaxy S20 serisi için güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesini dağıtan Samsung, şimdi de yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı.

Akıllı telefon üreticileri kendi belirledikleri takvime göre (kimi zaman yılda birkaç kez) modelleri için sürekli güvenlik güncellemeleri yayınlıyor.  Samsung ise bir nebze bu yaklaşımdan ayrı durarak güvenlik güncellemelerine verdiği önemle öne çıkan bir marka olarak biliniyor.

Samsung, Ocak ayı için belirlediği güvenlik paketlerini Galaxy S9 ve S9 Plus için yayınlamıştı. Amiral gemisi S20 serisinden önce S9 modellerinin bu güncellemeyi alması, kullanıcıların kafasında soru işareti oluşturmuştu.  Ancak şimdi bu yeni güvenlik paketini Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra modelleri de almaya başladı.

G98xU1UES1CTL5 sürüm koduna sahip yeni güncellemeyle, S20 serisi telefonlar en yeni Android güvenliği güncellemesini almış olacaklar.

Gelen bilgilere göre bu yeni güncelleme tamamen güvenlik odaklı ve bu sebeple One UI arayüzü için herhangi bir yenilik içermiyor.

Güncellemenin ilk etapta ABD’deki kullanıcılara ulaştığı bildiriliyor. Türkiye ve diğer ülkeler için de en kısa zamanda yayınlanacağı (yayınlanmış olabilir) düşünülüyor.

Cevap bırakın