Samsung Galaxy S10 Lite güncellendi!

0

Akıllı telefon dünyasının sevilen markalarından biri olan Samsung’un Galaxy S10 Lite modeli One UI 2.5 güncellemesini aldı. Diğer akıllı telefon modellerine göre biraz daha geç güncelleme alan model, yeni özellikler kazansa da, tüm yenilikleri alamadı.

Samsung Galaxy S10 Lite One UI 2.5 güncellemesini aldı!

Firma, S10 Lite sahiplerinin beklediği güncellemeyi yayınladı. Samsung’un en güncel arayüzü olan One UI 2.5 için ülkelere göre yayınlanma planlanması yapıldı. Ancak Türkiye’deki kullanıcıların da şu anda güncellemeyi aldığını belirtmek mümkün. Bilindiği üzere bu arayüz Android 10 tabanlı olarak geliştiriliyor.

Samsung S10 Lite One UI 2.5 güncellemesi için öne çıkan bilgilerde tek çekim özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde tek bir dokunuşla birden çok modda fotoğraf çekimi mümkün oluyor. Bunun sayesinde de en iyi görüntü yakalanmış oluyor. Bu özellik Galaxy S20 ailesiyle birlikte kendisini göstermişti.

G770FXXU3CTH4 sürüm numarasına sahip olan güncelleme için S10 Lite üzerinde Ayarlar > Yazılım güncellemesi kısmına gidebilirsiniz. Burada güncellemeyi indirerek en güncel One UI sürümünü kullanabilirsiniz.

Modelin özelliklerini yeniden hatırladığımızda karşımıza 6.7 inç Super AMOLED ekran, Snapdragon 855 işlemci, 6 GB ya da 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı kendisini gösteriyor. Modelde 48 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel makro kamera bulunuyor. Önde ise 32 Megapiksel kamera görev alıyor. Bununla birlikte modelde 4.500 mAh batarya kapasitesi bulunuyor.

Cevap bırakın