Samsung Galaxy Note Fan Edition duyuruldu

0

Samsung, geçtiğimiz yıl tanıttığı Galaxy Note 7 modelini, bir dizi önemli değişiklik ve ‘Galaxy Note Fan Edition’ adıyla, Güney Kore’de satışa sunuyor. Cihazın tasarımı, Note7’yle tamamen aynı, ancak donanım tarafında farklılıklar söz konusu…

Samsung Galaxy Note Fan Edition modelinde en büyük değişim pil tarafında; Note7’deki 3500 mAh kapasiteli pilin yerini 3200 mAh kapasiteli daha küçük ve yeni bir pil alıyor. Söz konusu pilin, Galaxy S8’de olduğu gibi son derece kapsamlı pil güvenlik testlerinden geçtiği belirtiliyor.

Galaxy Note Fan Edition, Bixby yazılımını da içerecek şekilde, Galaxy S8 ve S8+ ile aynı işletim sistemi ile geliyor. Bunlarn dışındaki tüm detaylar, Note7’yle aynı.

Çevre dostu model

Samsung, yeni modelin Note7 parçalarından yapıldığını açıkladı. Bu noktada atılan adımın da ‘çevre dostu’ bir girişim olduğu vurgulanıyor.

İlk etapta Güney Kore’de

İlgili akıllı telefonun ilk etapta 400 bin adetle Kore’de satışa sunulacağı, daha sonraki dönemlerde de diğer pazarlar için karar verileceği bildirildi. Note8’in önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılacağı düşünüldüğünde, Fan Edition’ın birkaç ay süreyle teknoloji raflarında boy göstermesi olası görünüyor. Cihazın fiyat etiketi de yaklaşık 610 dolar seviyesinde. Toplam 4 renk seçeneği ile sunuluyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın