Samsung Galaxy Note 9 inceleme

0

SamsungGalaxy S8 modelinden beri sürdürdüğü tasarım anlayışını Note 9 modelinde de sürdürüyor. Tasarım dilinde marjinal değişikliklerin bulunmadığı Galaxy Note 9, kısaca Galaxy S9+ donanımıyla güncellenmiş ve bazı yönlerinde hem özellik hem de tasarımsal anlamda iyileştirmelerin yapıldığı, en iddialı Android telefonların başında olan bir model. Samsung Galaxy Note 9 inceleme videomuz yayında!

Galaxy Note 9 özellikleri

Sonsuz ekran ile beraber gelen tasarım, 6.4 inç büyüklüğünde ekranı bizlere yüzde 83.4‘lük ekran kasa oranıyla bizlere sunuyor. Tek elle rahat bir şekilde tutulan Galaxy Note 9, kullanıcılara 6.4 inç büyüklüğünden küçük ekrana sahip bir telefon kullanıyormuşsunuz gibi deneyim sunuyor. Tek elle tutma deneyimi geliştirilen Note 9’un parmak izi sensöründe de yer değişikliği yapılıyor. Note 8’de kameranın yanında olan buton, daha ulaşılabilir olması için Galaxy S9 tasarımındaki gibi kameranın altına alınıyor.

Öğrenciler için olmazsa olmaz teknolojiler

Çentiksiz ekranı, 3.5 mm jack girişi ve MicroSD kart girişi gibi sevilen ve alışılan tasarım özelliklerine sahip olan model, günümüzün tüm modern bağlantılarını bizlere sunuyor. Kablosuz hızlı şarj,  iris tarayıcı ile yüz tanıma, USB Type C bağlantısı, stereo dahili hoparlörler, IP68 sertifikasıyla suya karşı dayanıklı tasarım, hem sevilen ve kullanılan hem de yeni teknolojiler Galaxy Note 9 bir arada güzel bir şekilde deneyimleniyor.

Galaxy Note 9, 201 gram ağırlığında ve 8.8 mm inceliğinde. Galaxy Note 8 ise 195 gram ve 8.6 mm kalınlık değerlerine sahipti. Aradaki ufak ağırlık ve kalınlık farkını oluşturan temel sebep ise, 0.1 inç büyüyen ekran ve 4000 mAh seviyesine çıkan batarya ile beraber, geliştirilen işlemci soğutma ünitesi.

Samsung Galaxy Note 9 inceleme

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 9’u bu videomuzda sizlere tanıttık. Bakalım Galaxy Note 9’un özellikleri neler, iyi seyirler? Samsung Galaxy Note 9 inceleme videomuz yayında!

Galaxy Note 9 yeni S-Pen özellikleri

S-Pen artık Bluetooth destekli! 40 saniye şarj ile 30 dakika kullanılabilen yeni S-Pen, şarjı olmadığında ise kalemle not alabiliyorsunuz tıpkı daha önceki Note modellerindeki gibi.

Bluetooth desteğine sahip yeni S-Pen’i uzaktan kumanda gibi kullanabiliyorsunuz. Uzaktan resim çekip, çift basarak ön arka kamera arası geçiş yapabiliyorsunuz. Tüm yapmak istedikleriniz ise S-Pen uzaktan kumanda uygulamasından gerçekleştirilebiliyor.

Galaxy Note 9 donanım özellikleri

Gücünü Galaxy S9+‘ta kullanılan 8 çekirdekli Exynos 9810 işlemcisinden alan Galaxy Note 9, 18 çekirdekli Mali G72 MP18 grafik işlemcisini kullanıyor.

LPDDR4 tipi 6 ve 8 GB RAM ile beraber, 128 ve 512 GB dahili depolama desteği sunan yeni model, microSD kart desteğine de sahip. Böylece 1 TB’a kadar kapasitesi artabiliyor.

Galaxy Note 9 kamera özellikleri

Galaxy S9+’ta gördüğümüz değişken diyaframa sahip 12 Megapiksellik çift kamera, yazılımsal iyileştirmelerle Note 9’ta da karşımızda. F/1.5 – F/2.4 arası değişken diyafram değerine sahip kamera, 20 farklı modu algılayabilen yapay zeka benzeri görsel zeka özelliği ise, kamera deneyimini daha da artıran en önemli detay.

52 mm açıya sahip 2. kamera ile 2x optik yakınlaştırma yapabilen Galaxy Note 9, OIS desteğiyle geliyor. 4K 60 FPS video kaydı yapabilen Galaxy Note 9, 960 FPS süper ağır çekim de yapabiliyor.

Galaxy Note 9’un ön kamerası 8 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.7 diyafram değerine sahip. Ekran çözünürlüğünde yani 2K çözünürlüğünde de video kaydı yapabiliyor.

 

Cevap bırakın