Samsung Galaxy Note 7 için tanıtım tarihi iddiaları

0

img_feature01Samsung açısından 2016’nın en önemli akıllı telefon modellerinden biri de şüphesiz önümüzdeki aylarda duyurulacak Galaxy Note 7. Daha önceki modelin Galaxy Note 5 olması, bu noktada ‘neden Note 6 değil de Note 7’ sorularını getiriyor, ancak beklentiler Kore merkezli şirketin sürpriz bir hamle yapacağı yönünde. Konuya dair detayları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Peki Note 7 modelinin tanıtım tarihi ne zaman? İşte gündemdeki sorulardan biri de bu. Daha önceki iddialar akıllı telefonun Eylül ayındaki IFA etkinliğinde duyurulmayacağı, tanıtımın Ağustos ayında gerçekleşeceği yönündeydi. Ağustos ayına dair de yine bir ‘tahmini zaman aralığı’ konusu gündeme geldi ve cihazın Ağustos ayının ilk iki haftası içinde geleceği noktasındaydı.

Son iki ay…

En son bilgi ise popüler sızıntı kaynağı, ilgi çekici teknoloji muhabiri Evan Blass’ten geldi. Evleaks olarak da bilinen Blass, Note 7’nin iki ay sonra tanıtılacağını ifade eden bir tweet paylaştı. Teknoloji şirketlerine yakınlığı ile bilinen muhabirin yorumu kayda değer.

13 Ağustos 2016 mı?

Samsung Galaxy Note 7 için beklenen tanıtım tarihi 13 Ağustos 2016 şeklinde. Unpacked adlı etkinlik kapsamında duyurulacak olan Android işletim sistemli üst segment cihazın bir hafta sonrasında ise küresel satışlarına başlanacağı iddia ediliyor.

Olası özellikler

Note 7 için beklenen bazı özellikleri ise 5.8 inç Super AMOLED Plus ekran, Snapdragon 823 çipseti, 6 GB RAM, microSD desteği şeklinde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın