Samsung Galaxy Note 10’un yeni işlemcisi ortaya çıktı

0

Orta segment rekabetini yeniden şekillendirmek isteyen Samsung, A51 ve A71 modelleri adına Exynos 9630’un tanıtımını yapmıştı. Galaxy serisine de bu yüksek teknolojiyi entegre etmek isteyen akıllı telefon üreticisi, Galaxy S10 ailesinde yer alan ve Exynos 9820’den daha gelişmiş olan bir sürüm üzerinde çalışıyor.

samsung galaxy note 10 yeni işlemcisi

Samsung Galaxy Note 10 yeni işlemcisi ile dikkat çekti

Exynos 9825 olarak adlandırılan yeni işlemcinin kamera görüntülerinin işlenmesi, genel performansın iyileştirilmesi ve batarya ömrünün uzatılması gibi önemli konularda daha iyi olması bekleniyor. Ayrıca Exynos 9825’in 7 nanometrelik bir yapı ile üretilmesi de düşünülenler arasında.

Exynos 9820 modelinde 8 nanometrelik bir mimari kullanılmıştı. Samsung, bir nanometrelik inceltme işlemi hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Buna ek olarak yeni nesil işlemci, ilk olarak Geekbench testlerinde tespit edilmişti.

samsung galaxy note 10
Exynos 9825’in Geekbench testi

Geekbench testlerine göre 8 çekirdekli bir mimariye sahip olan Exynos 9825, 1.95’lik temel frekans değerine sahip. Samsung, bunun dışında, kendi Twitter hesabından sadece 11 saniyelik bir kısa tanıtım videosu paylaştı. Paylaşılan videoda kullanılan kelimeler oldukça iddialı: Evrimleşmiş, bir üst seviye olan ve akıllı bir işlemci.


Samsung Galaxy Note 10’a güç verecek olan üst seviye işlemci, 7 Ağustos 2019 tarihinde piyasadaki yerini alacak. Samsung Galaxy Note 10, yeni işlemcisi ile büyük başarılara imza atmayı amaçlıyor.

Cevap bırakın