Samsung Galaxy Note 10 için ekran performansı güncellemesi

0

Üç ay önce piyasaya sürülen ve birçok kullanıcının hayatını değiştiren Samsung Galaxy Note 10, Galaxy S10 modelinin izini takip ediyor. Bu iki model, Android 10 beta yazılımları ile yenileniyor. Bu bağlamda yeni güncelleme, “Samsung Galaxy Note 10 ekran sorunu” kategorisinde olan bütün dertleri ortadan kaldırdı.

Samsung Galaxy Note 10 ekran sorunu

Samsung Galaxy Note 10 ekran sorunu yaşamayacak

N975FXXU1ZSL4N975FOXM1ZSL4 ve N975FXXU1ZSL4 versiyonları ile dağıtılan ve kapladığı alan bakımından 541 MB olan yeni Android 10 beta güncellemesi, kullanıcıların bazı uygulamalara bütün izinleri tanımasına rağmen onlardan yararlanamamasına sebep olan problemleri de devre dışı bıraktı.

Ayrıca Galaxy Note 10’un kalemi olarak bilinen S-Pen’in sorunlarına da eğilen bu yazılım, yavaş yavaş diğer ülkelere de yayılıyor. Dağıtım işlemi, genelde 14 gün ila 30 gün arasında sürüyor. Peki üç farklı versiyonu bulunan bu yazılım kullanıcılara neler getiriyor?

Samsung Galaxy Note 10 ekran sorunu

— Uygulamaların performansı artırıldı.
— Müzik çalarken yaşanan yeniden başlatma sorunu ortadan kaldırıldı.
— Galaxy Note 10’dan çıkarılan S Pen’in titrememe sorunu ortadan kaldırıldı.
— Ekrana yazılan yazılar için ortaya çıkması gereken “kaydet / iptal et” menüsünün ortaya çıkmama sorunu devre dışı bırakıldı.
— Bir kullanıcıdan bütün izinleri almasına rağmen çalışmamaya devam eden bazı uygulamalar artık çalışıyor.
— Birbirlerinin önünü kapatan uygulama ekranlarının neden olduğu görüntü kirliliği sorunu artık yok.
— Uygulama ikonlarının yok olma sorunu artık yok.
— Bir temanın indirilip aktif edilmesinden sonra yaşanan yeniden başlatma probleminin varsayılan kilit ekranı temasının geri yüklenmesi konusunda yaşattığı sorun ortadan kaldırıldı.
1 Aralık 2019 güvenlik yaması eklendi.

Cevap bırakın