Samsung Galaxy Note 10, akıllı asistan Bixby’nin kullanımını iyileştirdi

0

7 Ağustos 2019 tarihinde düzenlenen 2019 Galaxy UNPACKED etkinliği, Galaxy Note10 ve Galaxy Note10 Plus meraklılarının sorularını cevaplamıştı. Bu sorulardan biri, akıllı dijital asistan Bixby‘nin akıbeti ile ilgiliydi. Zira Bixby işlevinin cihaz üzerinde fiziksel bir tuş aracılığıyla aktif olması, bazı kullanıcıların tercihine uymuyordu.

samsung galaxy note10

Samsung Galaxy Note10 Bixby tuşunu yazılıma döküyor

Akıllı asistan Bixby, ilk olarak Galaxy S8+ ve Galaxy S8 Plus modelleri için ortaya çıkmıştı. Apple Siri veya Amazon Alexa gibi kullanıcıların sesli komutlarına cevap veren ve onlara yardımcı olan Bixby, dokunmaya bağlı olarak da hizmet veriyordu.

Sesli iletişim dışında yazılı iletişime de sahip olan dijital yardımcı, ilgili anın şartlarına göre eylem planları öneriyor. Gündelik hayatta yer alan hava durumu, spor, internet ve yaşama dair diğer aktiviteler hakkında bilgiler veren Bixby, nesne tarama ve hatırlatma özelliği sayesinde de kendisini tercih edenlere vakit kazandırıyor.

Bixby’nin fiziksel olarak cihazın yan tarafında yer alması, bazı kullanıcıların onu tetiklemesine ve yanlışlıkla açmasına sebep oluyordu. Yanlışlıkla açılan yazılım, istenmeyen zamanlarda kullanım deneyimini meşgul ediyordu. Bu duruma kayıtsız kalmayan Samsung, gereğini yaptı.

samsung galaxy note10 Bixby

Bundan böyle güç tuşu ile çalışacak olan Bixby, istendiği takdirde özel bir kullanıma tabi tutulabilecek. Samsung Galaxy Note10’da Bixby’e ulaşmak isteyenler, güç tuşuna çift tıklamalılar. Buna ek olarak Bixby’nin ses asistanına ulaşmayı arzulayanlar ise güç tuşuna belli bir süre basmalılar.

Alışılan düzeneğe geri dönen Samsung, artık kazara açılan asistanın sebep olduğu şikayetleri ortadan kaldırdı. Kendisini takip edenleri sevindiren teknoloji şirketi, kendi asistanını fiziksel bir tuş vasıtasıyla yazılıma dökmüş oldu. Samsung Galaxy Note10 Bixby, artık daha huzurlu bir şekilde kullanılacak.

samsung galaxy note10

Samsung Galaxy Note10’un özellikleri neler?

6.3 inçlik bir ekran ile satışa sunulacak olan yeni nesil cihaz, Dinamik AMOLED ve HDR10+ teknolojisi ile fotoğraf çekimi konusunda çok daha etkili, pürüzsüz ve canlı görüntülerin elde edilmesinde bizzat başrol oynuyor. Corning Gorilla Glass 6 korumasına sahip olan Samsung Galaxy Note10, gücünü kimden alıyor?

samsung galaxy note10 Exynos 9825

Exynos 9825 ile donatılan Samsung Galaxy Note10, bir önceki işlemci olan Exynos 9820 modeline göre üretim sürecinde bir farklılığa yer veriyor. 7 nm mimarisinin eşlik ettiği Exynos 9825, Exynos 9820’nin verdiği aynı performansı daha az enerji tüketimiyle verecek. Bu durum, enerji tasarrufu sağlayacak.

8 GB RAM özelliği vasıtasıyla dikkatleri üzerine çeken cihaz, kamera konusunda arka tarafta 16 megapiksel ultra geniş açılı bir kamera, 12 megapiksel geniş açılı bir kamera ve yine 12 megapiksel telefoto bir kamera kullanacak. Ön tarafta ise 10 megapiksellik bir kamera bulunuyor.

Barındırma mevzusunda gayet iyi olan Galaxy Note10’da 256 GB dahili depolama alanı mevcut. Bunun dışında süper hızlı şarj teknolojisini destekleyen bu ürün, kendi kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor. Son olarak, Galaxy Note 10 için 3.5 mm’lik bir kulaklık girişi seçeneği mevcut değil. Zira Samsung yöneticileri, batarya konusunda tasarruf yapmak istiyor.

Cevap bırakın