Samsung Galaxy M12’nin işlemcisi belli oldu

0

Samsung’un yeni telefonları hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha önce de farklı modelleri için sızıntılar ortaya çıkmış ve 2021 yılında Samsung’un iddialı olduğunu görmüştük. Samsung Galaxy M12 modeli için yeni işlemci detayı ve telefon hakkında elimizde bulunan diğer bilgiler:

Samsung Galaxy M12 için Exynos 850 tercih ediliyor

Samsung’un bu M12 modeli tahmin edebileceğiniz üzere orta segmentte konumlandırılacak. Telefon en son Geekbench tarafında görüntülendi. Telefonun özelliklerinin ötesinde telefon için alınan sertifikalar ortaya çıkmıştı. Bluetooth SIG, Wi-Fi Alliance ve BIS gibi sertifikalar alınmış ve Geekbench tarafında görünmüştü. Voice tarafından da görselleri sızdırılan telefonun beklendiği gibi gelmesi de oldukça yüksek.

Samsung’un yeni telefonu Galaxy M12, Geekbench 5’te tek çekirdekli testte 178 puan ve çok çekirdekli testte 1025 puan almayı başardı. Telefon model numarası ile görünmüş olan akıllı telefon, Android 11’in yanında Bluetooth 5.0 ve 2.4GHz Wi-Fi desteğine de ev sahipliği yapacak.

Samsung Galaxy M12

Telefonda her ne kadar eleştirilse de Exynos işlemci kullanılacak. 8nm sürecinde geliştirilen Exynos 850 ile donatılacak olan telefon aynı zamanda 3 GB RAM ile desteklenecek. Telefon hakkında daha önce ortaya çıkan bilgilerde ekran tarafında damla çentiğin kullanılacağı aktarılmıştı. 6.7 inçlik bir ekran ile bizleri karşılacağı söylenen telefonun arka kameralarında dörtlü bir lens kurulumunun yer alacağı aktarılıyor.

Bu kameralar 13 Megapiksel ana kamera + 5 Megapiksel(geniş açılı kamera) + 2 Megapiksel+ 2 Megapiksel olması bekleniyor. Telefonun en büyük avantajı ise dev batarya kurulumu olacak zira telefonda 7.000 mAh büyüklüğünde bir bataryanın kullanılacağı vurgulanıyor.

Cevap bırakın