Samsung Galaxy M12 göründü

0

Samsung Galaxy M12 ismini taşıyan yeni bir cihazın yakında piyasaya sunulması bekleniyor. Bu cihazın CAD taslakları bir süre önce gündeme gelmiş ve bu sayede telefonun tasarımı da meydana çıkmıştı.

Galaxy M12’nin çıkış tarihi konusunda Samsung’dan henüz resmi bir açıklama gelmese de akıllı telefonun Bluetooth sertifikasını alması, çıkış tarihi duyurusunun pek de uzak olmadığını gösteriyor.

Çıkan kayıtlarda M12’nin beş farklı versiyonu için sertifika alındığı görülüyor. Bu versiyonlar SM-M127F_DS, SM-M127G_DS, SM-M127F, SM-M127F_DSN ve SM-F127G_DS model numaralarını taşımakta. Son cihazın F12 olacağı düşünülse de sertifikada M12 ismi açıkça belirtilmiş.

Fakat bu noktada Samsung’un da bir telefonu farklı pazarlarda farklı model isimleriyle piyasaya sürme geleneği olduğunu belirtmeden geçmemek gerekiyor. Dolayısıyla telefonun bazı ülkelerde M12 bazı ülkelerde ise F12 adıyla satılması da kullanıcılar için sürpriz olmayacaktır.

Sertifikada Galaxy M12’nin teknik özellikleriyle ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş. Sadece telefonda Bluetooth 5.0 desteğinin olacağı görülüyor. Fakat geçmiş söylentilere göre, telefon 7000 mAh kapasiteli büyük bir pil ile birlikte gelecek. Sızdırılan taslaklara göre, Samsung Galaxy M12 çentikli ekrana sahip. Akıllı telefonun arkasında ise dörtlü bir kamera kurulumu bulunuyor. USB-C girişinden şarj olacak telefonda 3.5 mm. kulaklık jakı da bulunuyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın