Samsung Galaxy Fold’un ‘katlanabilirliği’ test edildi

0

Samsung tarafından yayınlanan videoda ilginç tasarımı ile yeni bir mobil cihaz kategorisi yaratan Galaxy Fold’un katlanabilir ekranına vurgu yapan test süreci yakından görülebiliyor…

Hem bir akıllı telefon hem de bir tablet olarak kullanılabilen yeni katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold, kullanıcılara farklı bir mobil deneyim yaşatacak. Oyun oynama, video izleme, internette gezinme ve aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırma konularında dikkat çekici bir çözüm sunan Galaxy Fold’un kullanıcılarla buluşmasına çok az bir vakit kaldı…

Samsung, en gelişmiş güvenilirlik laboratuvarlarında Galaxy Fold’u geniş kapsamlı testlere tabi tuttu. Bu dayanıklılık testlerinden birisi de Katlanma Testi oldu.

Katlanma testinde cihazlar 200 bin kez açılıp kapatılıyor. Bu rakam bir telefonun yaklaşık 5 yıl boyunca günde 100 defa açılıp kapatılmasına denk düşüyor. Testin tamamlanması 1 hafta sürüyor. Samsung, yeni katlanabilir sonsuz ekranının ve menteşeli tasarımının dayanıklılığından emin olmak için böyle bir karar aldı.

İşte o video…

Galaxy Fold’un katlanma testinden bir bölümü izlemek için haberin devamındaki videoyu izleyebilirsiniz.

Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold; farklı kullanım şekilleri sunan, nihai olarak da büyük ekranlı bir tablet formunu alarak mobil cihazların geleceğine ilişkin inovatif bir füzyon vaat ediyor. Cihazın önümüzdeki aylarda global pazarlarla birlikte Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

Cevap bırakın