Samsung Galaxy Fold için şaşırtan Exynos kararı!

0

Samsung’un tanıtımını yaptığı amiral gemisi modelleri, genellikle farklı işlemcili versiyonlarla satışa sunulur. Bu modeller Çin ve Amerika’da Snapdragon işlemci ile kullanıcılara sunulurken, diğer ülkelerde ise Exynos işlemci ile satışa çıkar. Görünüşe göre Samsung Galaxy Fold modeli için bu durumda küçük bir değişiklik söz konusu olacak.

Samsung Galaxy Fold için Exynos seçeneği olmayabilir!

Geçtiğimiz günlerde Geekbench testlerinde gözüken Galaxy Fold, sisteme SM-F900F model numarası ile kayıt edilmiş durumda. Söz konusu modelin teknik detayları arasında 12 GB RAM ve Snapdragon 855 bulunuyor. Bu teknik detaylar, zaten açıklanmış bilgiler olduğundan fazla şaşırtıcı olmayabilir. Ancak model numarasının sonunda kullanılan ‘Fuluslararası versiyonu işaret eder.

Samsung’un uluslararası versiyona sahip amiral gemisi modellerinin aksine, Samsung Galaxy Fold yalnızca tek işlemci seçeneği ile gelecek gibi gözüküyor. Galaxy Fold önümüzdeki ay bazı ülkelerde satışa sunulmaya başlanacak. Yeni katlanabilir telefon hem 4G LTE hem de 5G bağlantı seçeneklerine sahip olacak. Söz konusu modelin sınırlı miktarlarda üretilmesi bekleniyor.

Bununla birlikte Geekbench testine tabi tutulan modelin, test skorları da internette paylaşıldı. Tekli çekirdekte 3418 puan alan model, çoklu çekirdekte ise 9703 puan aldı.

Cevap bırakın