Samsung Galaxy Fold, 1 milyon satış rakamına ulaştı

0

Galaxy Fold satış rakamı 1 milyonu buldu, bu da Samsung’a tam 2 milyar dolar kazandırdı…

Samsung imzasını taşıyan Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefon, biraz sancılı bir süreçten geçiyordu, ancak şimdi her şey yoluna girmiş görünüyor. Zîrâ telefonun satış rakamı 1 milyonu buldu, bu ise Samsung’a tam 2 milyar dolar kazandırdı.

Galaxy Fold, soyularak iz kalmasına yol açan ekran yüzünden toplatılmıştı, fakat yeniden satışlarına başlandı ve kullanıcılardan oldukça rağbet gördü.

Samsung Electronics Başkanı Young Sohn; “Şu ana dek Galaxy Fold, 1 milyon defa satıldı. Önemli bir îmâlatçının imzasını taşıyan Galaxy Fold, katlanabilir telefon alanında en çok satış yapmış olan ürünlerin ilkidir. Galaxy Fold sayesinde, şirketimiz 2 milyar dolar kazanç elde etmiştir.” açıklamasında bulundu.

Bu durum, Samsung için büyük bir teşvik oldu. 5G desteği bulunan modeli yakın zamanda duyuran şirket, dikey katlanabilir yeni Galaxy Fold modeli için kolları sıvadı.

Galaxy Fold, açıldığı zaman 7.3 inç boyutunda dinamik AMOLED ekran ortaya çıkıyor. Dış ekranıysa 4.6 inç boyutunda Super AMOLED. Gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alan cihaz, 512GB depolama alanı ve 12GB RAM bulunduruyor. Ürünün bataryası da 4380mAh kapasiteye sahip.

Yeni olduğundan tüketiciler, bu telefonu test etmek için sabırsızlanıyor. Galaxy Fold, konseptinden dolayı kısıtlı olarak îmâl ediliyor ve etiket fiyatı da 2000$ düzeyinde.

Cevap bırakın