Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerGiyilebilir TeknolojiSamsung Galaxy Fit 3 Akıllı Bileklik

  Samsung Galaxy Fit 3 Akıllı Bileklik

  Samsung Galaxy Fit 3 akıllı bileklik günlük rutinleri takip etmek isteyenlere mantıklı özellikler sunan bir model olmuş.

  Akıllı bileklikler saatlerden önce hayatımıza giren ve hala kullandığımız minik yardımcılarımız. Bu bileklerin birçoğu kalp ritmini takip etmekten stres takibine, kadınların özel günlerinden uyku takibine kadar birçok işlemi yerine getirebiliyor. Bu akıllı bilekliklerin bazıları telefon görüşmesi yapabilme özelliği sunsa da birçoğu sadece çağrı reddetme özelliği ile geliyor.

  Samsung Galaxy Fit 3 akıllı bileklik

  Samsung Galaxy Fit 3 de yukarıdaki özelliklerin birçoğuna sahip bir akıllı bileklik. 1.6 inçlik AMOLED bir ekranı bulunan bileklik, uyku, kalp ritmi, adım, stres, kandaki oksijen, kadınların özel günlerini takip edebilme gibi özellikler sunuyor.

  Cihaz yardımı ile 100’den fazla egzersizi takip edebiliyorsunuz. 13 güne varan pil ömrü sunan akıllı bileklik sadece 18.5 gram ağırlığında.

  Bence bu bilekliğin en önemli özelliği düşme algılama fonksiyonu. Bu sayede yaşlı aile bireyleri için güvenlik amaçlı kullanılması da mümkün oluyor.

  IP68 standartlarında suya ve toza dayanaklı olan bileklik Bluetooth 5.3 teknolojisini kullanıyor. Bilekliği birkaç haftadır kullanan biri olarak sunduğu deneyimin bu tarz bir ürün için yeterli olduğunu söyleyebilirim.

  WhatsApp ve benzeri uygulamalardan gelen bildirimleri bilekliğinizde görebiliyorsunuz. Bunlara hazır bazı yanıtlar vermeniz de mümkün. Ama bu cihaz bir saat olmadığı için klavye ile yanıt yazamıyorsunuz.

  Ürün Samsung dışındaki Android telefonlarla da kullanılabiliyor. Sadece uzaktan kamera çalıştırma ve bazı senkronizasyon özellikleri Samsung telefonlarla çalışıyor. Öte yandan iPhone modelleri ile birlikte bu bilekliği kullanmak mümkün değil. Desteklemiyor.

  Genelde bilekliklerde olmayan GPS özelliği bu üründe de yok. GPS özellikle açık havada spor yapanlar için önemli bir özellik. Böyle bir beklentiniz varsa Samsung’un saatlerine ya da farklı markaların GPS destekli bilekliklerine bakabilirsiniz.

  Bu akıllı bileklik sunduğu özellikler ve Samsung ekosistemi ile uyumu ile gerçekten güzel bir seçenek olmuş. Özellikle Samsung telefon sahipleri bileklik ihtiyaçları varsa Samsung Galaxy Fit 3 modeline bir baksın derim. Zira ekosistem ürünlerinin birbiri ile anlaşması ve kullanımı daha sorunsuz ve keyifli oluyor. Bu modelde de aynı durum olmuş.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN