Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung Galaxy A9 ortaya çıktı

  Samsung Galaxy A9 ortaya çıktı

  galaxy-a9

  Teknoloji şirketi Samsung, 2015 yılının önemli serilerini duyurdu; yeni Galaxy S6 ve Note modelleri ile hatrı sayılır bir satış başarısına ulaşıldığı da çeşitli raporlarla ortaya konuldu. Öte yandan yeni modellerine dair işaretler de zaman zaman günyüzüne çıkıyor. Samsung’un Galaxy A serisinin en yeni üyesi Galaxy A9, bir tür performans testi olan AnTuTu’da görüldü. Cihaz, bir sürpriz değil, bekleniyordu; üstelik çoğu özelliği de ilgili testlerde aşağı yukarı belli oldu. Şimdilik doğrulanan bir bilgi olmasa da gelecek dönem Galaxy A9’un aşağıda yer alan özelliklere sahip olma ihtimali söz konusu…

  Buna göre Galaxy A9, 5.5 inçlik Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak gibi görünüyor. QHD olasılığı zaten oldukça düşüktü, ancak cihazın orta seviye özelliklere sahip olacağına dair çeşitli özellikler de var. Yani ileri seviye donanım, dolayısıyla yüksek fiyat etiketli bir alternatiften ziyade performanslı ama ekonomik bir cihaz, tüketicilerin karşısına çıkacak.

  Samsung Galaxy A9Galaxy A9 için olası diğer özellikler arasında 32 GB dahili depolama kapasitesi, bu yıl için artık neredeyse bir Android’li telefon standardı halini alan 3 GB RAM ve Amerikan çip üreticisi Qualcomm’un Snapdragon 620 işlemcisi ön planda. Kamera özellikleri ve piline ilişkin bir detay ise henüz ortaya çıkmış değil.

  Akıllı telefon ayrıca Android 5.1.1 Lollipop üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte Android 6.0 Marshmallow sürümü ile gelmesi de oldukça yüksek bir olasılık durumda. Şirketin Galaxy A serisi modellerinin Android Marshmallow alacak ilk modellerden olacağı daha önce resmi olarak açıklanmıştı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN