Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung Galaxy A8’in inceliği şaşırttı

  Samsung Galaxy A8’in inceliği şaşırttı

  samsung-galaxy-s6-phone-goes-on-sale

  Samsung’un sonbahar döneminde tanıtılacak tek iddialı modeli Galaxy Note 5 olmayacak. Şirket, farklı planlarını da bu dönemde hayata geçirecek. Bu planlardan biri de Galaxy A8 adlı akıllı telefon.

  Samsung’un metal kasalı Galaxy A7 modelinin devamı niteliğindeki gelecek dönem Android’li akıllı telefonunda dikkat çekici, hatta bir ‘ilk’ de sahne almış olacak. Galaxy A8 modeli, ortaya çıkan yeni sertifikasyon kayıtlarına bakılırsa tüm zamanların en ince Samsung akıllı telefonu olacak…

  galaxy_a8-590x330Cihazın 5,9 mm’lik kalınlığı ile elde edeceği bu ünvan, bir diğer açıdan bakıldığında ise ciddi bir inovasyon sonucuna işaret ediyor. Çünkü metal formunda üretilecek olan Galaxy A8’deki bu incelik kendi segmenti baz alındığında öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

  Samsung Galaxy A8’in inceliğinin bazı popüler akıllı telefonlarla karşılaştırılması sonucunda ise ilgili özelliğin önemi daha net şekilde açığa çıkıyor. Galaxy A8, öncülü Galaxy A7’ye kıyasla sadece yarım mm daha ince. Öte yandan iPhone 6 Plus modelinde beşte bir oranında daha ince olduğu görülüyor. Galaxy A8’in ekranının 5,7 inç olacağı biliniyor ve iPhone 6 Plus’tan daha büyük ekrana sahip olmasına karşın daha ince oluşu dikkat çekiyor.

  Beklenen özellikler 

  Galaxy A8 modelinin çok büyük bir sürpriz olmazsa, Snapdragon 615 yonga seti, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi, microSD desteği, 3050mAh pil ve 16 megapiksel arka kamera özelliklerine sahip olacağını belirtelim. İlgili model, piyasaya çıktıktan sonra yakın bir varyasyonla Türkiye’de de satışa sunulacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN