Samsung Galaxy A90 5G’nin tasarımı netleşti

0

Bu yılın kış sezonunda özellikleri vasıtasıyla ortaya çıkan Samsung Galaxy A90 5G, kendisinin gizemini korumaya devam ediyordu. Cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağı merak konusuydu ki kendisi bugün yayımlanan tanıtım afişinde resmen ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A90 5G tasarımı

Samsung Galaxy A90 5G tasarımı neler sunuyor?

2019 yılının ilk günlerinde teknik özellikleri sayesinde gündeme damgasını vuran Galaxy A90, Haziran ayında SM-A905 ve SM-A908 ismindeki iki modeli aracılığıyla kendisini kullanıcılara iyice tanıttı. 5G teknolojisi ile donatılan telefonun fiyatı da son derece uygun olacak.

2019’un Nisan ayında tanıtılan Samsung Galaxy A80 ürünü, değişikliklere daha fazla açık bir cihaz olarak bilinirken henüz tanıtım tarihi belli olmayan Galaxy A90, geleneksel tasarım sevenlere özel olarak üretilecek. Zira kendisinin ekranında bir çentik kamera bulunuyor.

Çentik kamera, özçekim kamerası olarak işlev görecek. Buna ek olarak Samsung Galaxy A90 5G’nin arka tarafında 3 kamera yer alıyor. Bu üçlü kamera, dikey bir tasarıma sahip. Son olarak bu ürün hakkında daha önce ortaya sunulan teknik detaylarda, telefonun 6.7 inçlik bir ekran yapısını barındırdığı belirtilmişti.

FullHD+ Super AMOLED ekranın yanı sıra ilgili kameraların Megapiksel kaliteleri de açıklanmıştı Buna göre arka tarafta yer alan kameraların özellikleri şu şekilde:

48 Megapiksel geniş açılı ana kamera

8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera

5 Megapiksel derinlik sensörlü kamera

Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alması beklenen Samsung Galaxy A90 5G, detayları hâlâ daha açıklanmamış olan “Tilt OIS” isimli bir özelliğe de ev sahipliği yapacak. Bunun dışında kendisinin işletim sistemi de Android Pie 9.0 olacak.

İşlemci performansı, grafik sunma hizmeti ve yapay zekayı yönetme kabiliyeti ile gayet başarılı olduğu söylenen Snapdragon 855, Galaxy A90’ı tam bir fiyat/performans ürünü yapacak. Önümüzdeki günlerde kendisi hakkında daha fazla bilgiye erişeceğiz.

Cevap bırakın