Samsung, fotoğraflara 3 boyutlu eğlence katıyor

0

Samsung, Note ailesinin en yeni üyelerini 70’den fazla ülkede satışa sundu. Ülkemizde de satışa çıkan Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus, Samsung’un en yeni amiral gemisi modelleri olarak ailedeki yerini aldı. Samsung, yeni modellerinin satışa çıkışını kutlamak için yeni bir uygulama yayınladı.

Samsung, 3D Scanner uygulamasını yayınladı

Samsung 3D Scanner isimli yeni uygulamasını yayınlandı. Söz konusu uygulama gerçek dünyadaki nesneleri tarayarak 3 boyutlu modellerini çıkarıyor. Bunun için tabii ki ToF kamera sensörü kullanılıyor. Söz konusu sensörü ne yazıkki yeni Note üyelerinden yalnızca Galaxy Note 10 Plus’ta yer alıyor. Aynı zamanda Samsung Galaxy S10 5G ve Galaxy A80 modellerinde de bu sensör kullanılıyor. Yani uygulama bu modelleri de destekliyor.

3D Scanner isimli uygulama Samsung’un Galaxy Mağazası’nda yer alıyor. Buraya tıklayarak uygulamayı indirmek mümkün. Uygulamayı kurduktan sonra, Bixby Vision aracılığıyla da uygulamayı kullanmak mümkün. Bunun için kamera uygulamasını açıktıktan sonra Bixby Vision öğesine dokunmak gerekiyor. Ardından uygulama paneline geçiş yapılıyor.

Uygulamayı kullanmak için nesneleri her açıdan taramak gerekiyor. Ayrıca bu tarama esnasında nesnenin etrafında başka bir şey olmamasına da dikkat edilmeli. Aksi durumda bu da taramanın bir parçası olarak algılanabiliyor. 3D modeli aldıktan sonra onu GIF haline getirmek de mümkün.

Cevap bırakın