Samsung, Forbes’un “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde

0

Samsung Electronics bir kez daha Forbes tarafından “Dünyanın En İyi İşvereni” seçildi. Samsung’un aralıksız dördüncü kez listenin ilk sırasında yer almasını sağlayan bu etkileyici başarı, çalışanlarına verdikleri desteğin yıldan yıla güçlenen ivmesiyle gerçekleşiyor.

Forbes, Statista ile çalışarak ABD, İngiltere, Almanya, Çin, Hindistan, Vietnam ve Kore’nin de dahil olduğu 50 ülkeden 170.000’den fazla çalışanla anketler gerçekleştirdi. Ankete katılanlar, şirketlerinin sosyal sorumluluk duruşunu, ekonomik performansını ve çalışma koşullarını değerlendirerek yanıtlar verdi ve kendilerine, çalıştıkları şirketi aile üyelerine ve arkadaşlarına tavsiye edip etmeyecekleri soruldu. Ayrıca çalışanlardan aynı sektörde faaliyet gösteren diğer şirketleri de değerlendirmeleri istendi. Tüm yanıtlar birleştirilerek her şirket bir puan elde etti; son liste, en yüksek puanı alan 700 şirketle oluşturuldu.

Ankete dahil olmak için herhangi bir ücret ödemeyen şirketler, anket sürecine ve sonuçlarına müdahalede bulunmazken, ayrıca tüm katılımcıların bilgileri tamamen gizli tutulmuştur.

Samsung’un Forbes listesinde gösterdiği kesintisiz başarı, çalışanların şirketlerinden yüksek düzeyde memnuniyet ve gurur duymasının yanında, şirketin sektörde sahip olduğu olumlu itibara da dayanıyor. Forbes, listeyi duyururken Samsung’un da aralarında bulunduğu önde gelen şirketlerin büyüme fırsatlarını, küresel iş birliklerini, uzaktan çalışmayı ve çalışanlara anlamlı işler sunmayı nasıl başardığının da altını çizdi.

Cevap bırakın