Samsung Exynos Modem 5100 duyuruldu

0

Samsung, sürpriz bir inovasyona daha imza atarak 3GPP standartlarıyla uyumlu ilk 5G mobil modem maiyetindeki Exynos Modem 5100’ü lanse etti. İşte detaylar…

Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, inovasyon hamlesini devam ettiriyor. Mobil teknolojilere dair çok sayıda yeniliiğin arkasındaki şirket, bu kez de 3GPP standartlarını destekleyen ilk 5G mobil modem olan Exynos Modem 5100’ü duyurdu. Dünyada bir ilk olan 5G modem, teknolojisiyle dikkat çekti.

10nm mimarisi altında geliştirilen 3GPP standartlarıyla uyumlu ilk 5G mobil modem, 5G’nin yanı sıra önceki nesil ağ ve bağlantı teknolojileriyle de uyumluluk arz ediyor.

Geniş uyumluluk

Söz konusu donanım argümanının mmWave’in yanı sıra 6 GHz’nin altındaki spektrumları desteklediği kaydedildi. Özetle 2G GSM/CDMA, 3G WCDMA, TD-SCDMA, HSPA ve 4G LTE de, 5G ile birlikte Samsung Exynos 5100’le uyum içinde olacak.

İddialı hızlar…

Veri transferi noktasında öncül modemden 5 kat daha hızlı olduğu duyurulan Exynos 5100’ün ayrıca mmWave spektrumunda 1.7 Gbps’ye kadar ve 6 GHz altı için 2 Gbps’ye varan indirme hızı sunacağı bilgileri paylaşılıyor. Ve merak edilen bir diğer konu, ne zaman sunulacak?

Yakında geliyor…

Samsung Exynos Modem 5100, ilk etapta 2018 yılı sonunda, yani birkaç ay içerisinde sunulacak. Samsung’un söz konusu ürünü, çok sayıda üreticiye tedarik etmesi bekleniyor.

Cevap bırakın