Samsung, GPU konusunda iddialı! Exynos 2200 modelinin tanıtım videosu yayınlandı

0

 

Qualcomm ve MediaTek, amiral gemisi telefonlar için tanıttıkları yeni işlemcileri ile rekabeti bir üst seviyeye çıkardı. AMD ile işbirliği yapan Samsung, Snapdragon 8 Gen 1 ve Dimensity 9000 rakibi Exynos 2200’ün tanıtım videosunu yayınladı.

 

Samsung’dan Exynos 2200 için AMD RDNA 2 vurgusu

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un yeni amiral gemisi işlemcisi ile ilgili sızıntılar ortaya çıktı. AMD RDNA2 ile geleceği bilinen yeni işlemcinin 4LPP (4nm, Low Power Plus) teknolojisi ile üretileceği sızıntılar arasında yer alıyor.

Pamir kod adıyla piyasaya sürülecek olan işlemci, grafik performansı konusunda rakiplerine meydan okuyacak. Cortex X2 çekirdeğe sahip olacağı düşünülen işlemci ortalama yüzde 30 performans artışıyla karşımıza çıkacak.

RDNA2 Voyager grafik arabirimi, yeni nesil Adreno grafik arabirimine yakın sonuçlar ile dikkat çekiyor. Sızıntılara göre Snapdragon 895 işlemci de 4LPP teknolojisi ile üretilecek. Her iki işlemcinin de performans konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacağı tahmin ediliyor.

Exynos 2200 işlemcinin GFXBench Manhattan 3.1 skoru sızdırıldı. 181.8 FPS ile dikkat çeken işlemci, 120 FPS alan  Apple A14 Bionic’ten yüzde 50 daha yüksek performansa sahip.

Cevap bırakın