Samsung Electronics CEO’su TM Roh’tan iddialı açıklama

0

Samsung Electronics CEO’su TM Roh, “Şimdiye kadar geliştirdiğimiz en çarpıcı Galaxy S Serisi ile tanışmaya hazır olun” dedi. İşte detaylar…

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, günümüz dünyasında inovasyonun hızına ve değişime değindiği, Samsung’un mobil dünyasındaki son gelişmeleri aktardığı çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Roh, geleceğin akıllı telefonlarını tasarlama konusundaki görüşlerini aktardığı yazıda, Samsung’un Şubat 2022’de gerçekleşecek ‘Unpacked’ etkinliğinde tanıtacağı yeni Galaxy S Serisi’nin evrimi ve kullanıcılara sunacağı en son yeniliklerle ilgili ipuçları veriyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, kaleme aldığı blog yazısında Samsung’un gelecek planları ve inovasyon yaklaşımı ile ilgili önemli bilgiler aktardı. Bugünün dünyasında inovasyon ve akıllı telefonun evriminden büyük bir heyecan duyduğunu belirten Roh, şunları söyledi:

“Bugünün dünyasında beni en çok heyecanlandıran, akıllı telefonun evrimi. Tek bir cihaz; uzaktan çalışma, eğitim, eğlence ve fitness gibi birçok yeni dijital alanın önünü açarken, bize tek dokunuşla her yerde görüntü alabilme, keşfetme ve istediğimiz herkesle iletişim kurabilme olanağı sağlıyor. Akıllı telefonlar, sınırsız ilerlemeye açılan bir kapı. Yalnızca dünyayla eşzamanlı olarak ilerlemek, mobil inovasyon için yeterli değil. Biz de Samsung olarak bu nedenle akıllı telefonun yapabileceklerinin sınırlarını aşmak için kendimizi daima zorluyoruz.”

“Akıllı telefon tarihinde yeni bir dönemi başlatmak için kuralları değiştirdik”

2011 yılında Galaxy Note Serisi’nin akıllı telefonların rahatlığını ve taşınabilirliğini geniş bir ekran, not defteri ve tabletlerdekine benzer bir işlevsellikle birleştirdiğini aktaran Roh, “Birçok kullanıcı, 5,3 inçlik ekranı çok büyük buldu. Ancak, Note Serimiz’in yarattığı etki, geniş ekran akıllı telefonlar için bir standart haline geldi, oyunun kuralları değişti. S Pen de herkesi şaşırtan bir aksesuar oldu. Kullanıcılar, S Pen sayesinde yaratıcılıkla üretkenliği bir araya getirebildi, ilham verici anlarda fikir ve düşüncelerini hızlıca not almak için Samsung Notes uygulamasını kullandı. 2019 yılında akıllı telefonları bir kez daha yeniden tanımlamaya cesaret ettik. Pazara sunduğumuz Galaxy Z Fold Serimiz ile mobil cihaz pazarına yepyeni bir cihaz formu getirdik. Son teknoloji katlanabilir tasarımımız, insanların telefon kullanma biçimini değiştirdi. Esnek Mod sayesinde artık görüntülü aramalar da çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Telefonunuz göz açıp kapayıncaya kadar tablet boyutuna ulaşabildiğinden, birden çok pencerede işlem yapmak da artık oldukça kolay. Böylece bir kez daha sektöre öncülük ettik, birçok cep telefonu üreticisi bizim izimizden gitmeye başladı” dedi.

Cevap bırakın