Samsung dünyada bir ilk gerçekleştirdi

0

Samsung ürettiği akıllı telefonlar ile dünyada milyonlarca kullanıcının hayatına dokunuyor. Uygun fiyatlı modellerden tutun da, ürettiği üst düzey telefonlar ile dikkat çeken Samsung, bu sefer akıllı telefon sektöründe farklı bir haber ile anıldı. Samsung hızlı şarj teknolojisi konusunda bir ilki gerçekleştirdi.

Samsung şarj teknolojisi bir ilk oldu

Samsung’un en yeni amiral gemisi serisi arasında yer alan S20 serisi geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Özellikle kamera konusunda tüm dünyanın beğenisini kazanan Samsung’un sıradaki süprizi ise yeni ortay çıktı. Samsung, şarj konusunda geri kaldığı için oldukça fazla eleştirilse bile bu eleştirilere şarj konusunda otoriter kurum olan USB Implementers Forum (USB Uygulayıcıları Forumu) tarafından şarj sertifikası alarak cevap verdi.

Samsung yeni amiral gemisi modelleri, Programmable Power Supply (PPS) ve USB Power Delivery (USB PD) sınıflarında 3.0 versiyonuna sahip oldu. Bu versiyonlar ile beraber, Samsung modelleri farklı akıllı telefonların üreticileri tarafından üretilen hızlı şarj destekleyen şarj aletleri sıkıntısız bir şekilde şarj olabilecek.

Hızlı şarj destekleyen bu modellerin farklı şarj aletleri ile beraber şarj olması oldukça önemli bir detay. Zira hayatımızı kolaylaştıran bu özelliğin kısıtlanması hoş bir durum değildi.

Cevap bırakın