Samsung drone geliştiriyor

0

Samsung’un ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yaptığı drone patent başvurular tek bir taneyle de sınırlı değil…

Akıllı telefonlardan dayanıklı tüketim mallarına kadar geniş bir teknoloji pazarı yelpazesinde ürünler sunan Samsung, bu defa oldukça farklı bir alana atılmanın hazırlığında olabilir. Gelen bilgiler doğruysa Samsung, drone geliştirme çalışmalarına başlamış durumda. Peki Samsung drone özellikleri nasıl olacak?

Samsung’un ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yaptığı patent başvuruları drone’lar için tek bir tane ile sınırlı değil. Birden fazla patent başvurusunda bulunan firmanın oldukça ilgi çekici özelliklere bu patentlerde yer verdiğini görüyoruz. Buna göre Samsung drone’larda barometre, jiroskop, kamera, pusula, ultraviyole, sıcaklık, ışık ve kamera sensörleri yer alacak.

Bütün bu sensörlerin tek modelde mi, yoksa farklı modellerde farklı varyasyonlar şeklinde mi bulunacağı henüz netlik kazanmazken; Samsung drone’lar telefon, tablet ve PC ile entegreli özel kontrolcüler vasıtasıyla kullanılabilecek. Ancak burada ilgi çeken en önemli detay; Samsung beyaz eşyaları (buzdolabı, çamaşır makinesi vb.) ile bu drone’ları kullanmanın mümkün olacağını bizlere gösteriyor. Samsung’un bu konuda nasıl bir çalışma yaptığı ve ortak altyapılarına ilişkin veriler ise maalesef henüz gizemini koruyor.

Taşınabilir olması için katlanır pervanelere sahip olacak olan Samsung drone için henüz bir prototip bulunmazken, piyasaya çıkıp çıkmayacağı da henüz netlik kazanmış görünmüyor. Farklı markaların domine ettiği bu pazarda Samsung drone’ların neler yapabileceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Cevap bırakın