Samsung cihazlar için Android 6.0 tarihleri

0

 

galaxy_note4_005

Google tarafından geçtiğimiz ay final sürümüne ilişkin detayların paylaşılan Android 6.0 Marhsmallow, çok sayıda mobil cihaz kullanıcı tarafından merakla bekleniyor. Kullanıcılar, Google’ın yeni yazılımsal yeniliklerini deneyimlemek istiyorlar. Bununla birlikte teknoloji şirketleri tarafından 6.0 Marhsmallow’a yükseltilebilecek ilk cihazlara dair bilgiler de geçtiğimiz süreçte kamuoyuyla paylaşılmıştı. Son bilgi ise Samsung’tan geldi; teknoloji devi, bazı cihazların güncelleme alacağı ‘daha net tarih aralıklarını’ açıkladı…

Paylaşılan bilgilere göre yazılım tarafında Android 6.0 Marshmallow’a yükseltilebilecek ilk Samsung modeli Galaxy Note 5. İlgili model, önümüzdeki Aralık ayında güncelleme almaya başlıyor. Aralık ayı içerisinde en yeni Android sürümüne yükseltilebilecek diğer Samsung modeli ise Galaxy S6 Edge+. Bu iki model, 2015 yılına dair güncellemeyi alacak iki model şeklinde.

samsung_galaxy_s6_edge2016 yılı için belirlenen yol haritası ise yine popüler ve dünya genelinde çok satan Samsung akıllı telefon modellerine ağırlık verildiğini gösteriyor. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri 2016 Ocak ayı içinde güncelleme alırken Galaxy Note 4 ve Note 4 Edge modelleri de Şubat ayı itibarıyla Android 6.0 Marhsmallow’a geçebilecekler. Belirtilen dönemler bu şekilde.

Öte yandan Galaxy S5 ve Galaxy Alpha modellerinin de Şubat ayından sonra güncelleme alacak ilk modeller olacağı görülüyor. Bununla birlikte net bir zaman açıklanmış değil. Samsung’un Android 6.0 yükseltme programının ikinci dalgasında da Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7 ve Galaxy E5 modelleri bulunuyor.

Cevap bırakın