Samsung C-Lab, CES 2018’de tanıtılacak ürünlerini duyurdu

0

ces-2018

Samsung’un geleceğe yönelik inovatif projeleri ile adından söz ettiren Creative Lab Project (C-Lab) bölümü CES 2018’de görücüye çıkacak ürünlerini duyurdu. İşte detaylar…

CES 2018’e sayılı gün kala Samsung’un son derece ‘fütüristik’ ve bir o kadar da kreatif ürünleri ile tanınan C-Lab adlı biriminden haber var. Her yıl adeta gövde gösterisi yaptığı etkinliği bu sene de boş geçmeyeceğini duyuran Samsung C-Lab, 3 yeni projesini gözler önüne serecek.

Bunlardan ilki S-Ray (üstte) adını alıyor. Müzik dinleyip etrafı duymaya yarayan ilginç bir aygıt şeklinde özetlenebilir. Son derece kompakt bir tasarımla gelen ve boyna da takılabilen S-Ray, sesin her yerden duyulabilen hali.

Bir diğer ürün GoBreath. Adıyla ne olduğuna dair işaretleri veren aygıt, akciğer sorunları yaşayan kimseler için geliştirilmiş. Kişilerin doğru nefes alıp vermesi gibi konuları esas alıyor, ayrıca doktorlara elde ettiği verileri ulaştırıyor.

Relúmĭno ise bir diğer Samsung C-Lab ürünü. Brezilyalı futbolcu ismi gibi olduğuna şüphe yok, ancak hiç ilgisi yok; temelde modifiye edilmiş bir Gear VR. Üstelik amacı da az gören kimselere, kaydedilen görüntülerin işlenerek algılanabilir yapıda gösterilmesi. Son derece inovatif bir fikre sahip olduğu görülüyor.

CES 2018 MediaTrend’de!

Samsung, her yıl olduğu gibi bu yıl da CES’de dikkat çekecek stantlardan birinin arkasındaki marka olacak. Önümüzdeki hafta başlayacak olan yılın en önemli tüketici elektroniği fuarlarından CES 2018’e dair öne çıkan gelişmeler MediaTrend’de olacak. Takipte kalınız…

Cevap bırakın