Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung bu kez de ‘kapaklı’ telefon tanıttı

  Samsung bu kez de ‘kapaklı’ telefon tanıttı

  Samsung-Galaxy-Folder-Image-1

  Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan kapaklı telefonlara yeni bir model eklendi: Samsung Galaxy Folder. Güney Kore menşeili teknoloji şirketinin geliştirdiği yeni kapaklı telefon, Android işletim sisteminin yazılım tarafında yer aldığı az sayıdaki kapaklı cihazdan biri.

  Galaxy Folder, 90’ların sonunda ve 2000’lerin başında oldukça yaygın olan kapalı telefonları anımsatan hoş bir tasarımla geliyor. Üründe baz alınan nokta daha çok orta yaşlı kimselerin güvenle kullanabileceği bir modelin sunulması. Öte yandan eski tip telefonlardaki yön tuşlarına ek olarak bu cihazda ekran da kullanılabiliyor; 3.8 inçlik pek de küçük olmayan bir dokunmatik ekrana sahip olan akıllı telefonda 8 GB dahili depolama alanına ek olarak 128 GB’a kadar microSD desteği de var.

  kapakli-akilli-telefon-samsung-galaxy-folder-1660550

  Arka kapağının ana gövdeden çıkma özelliği sayesinde yerinden çıkarılabilen 1800 mAh bataryası ile uzun bir kullanım süresi vaat eden modelin, ayrıca 8 megapiksel gibi fiyat skalası söz konusu olduğunda oldukça yeterli bir arka kamerası bulunuyor. Cihazda ayrıca görüntülü görüşmeler ve selfie için 2 megapiksellik ön kamera da teknoloji özellikleri arasında konumlanıyor.

  İlk etapta Kore’de 255 dolar fiyat etiketi üzerinden satışlarına başlanan Samsung Galaxy Folder’a dair Türkiye pazarında da satışa sunulması yönünde güçlü bir beklenti hakim. Modelin olası fiyatı hakkında ise herhangi bir ipucu, 29 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla bulunmuyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN