Samsung, bileğe takılan katlanabilir akıllı telefon hazırlığında

0

Samsung’un katlanabilir telefon trendine uyumlu yapıda ve ‘akıllı saat’ gibi bilekte ya da kolda da taşınabilen bir cihaz patenti aldığı ortaya çıktı. İşte detaylar…

İnovasyonda sınır tanımayan markalardan biri olan Samsung, bu kez de hem katlanabilen hem de sarılarak bileğe takılan akıllı telefon patentiyle gündeme geliyor. Kore merkezli şirketin söz konusu patenti, gelecekte kullanıma sunulabilecek oldukça farklı bir konsept anlamı da taşıyor.

Şirketin Galaxy Fold hamlesinin ardından farklı konseptlere de açık olduğu biliniyordu. Bu yönde kamuoyu nezdinde hızlı bir sonuç alındı. Samsung mezdinde, katlanabilir telefon trendine uyumlu olduğu gibi ‘akıllı saat’ gibi bilekte ya da kolda da taşınabilen yenilikçi bir cihaz patenti alındı. Nubia Alpha akıllı telefon modelini de anımsatan patente göre cihazda 7.3 inç ve 4.6 inç olmak üzere iki ekran bulunuyor. İç ve dış kapak olmak üzere iki ekran yapısı sunuluyor.

İlginç detaylar…

Hem içe hem de dışa doğru katlanabilen bu ekranlar çokyönlülük vaat ediyor. İlginç bir şekilde 512 GB hafıza, 12 GB RAM ve Snapdragon 855 işlemcisinin de aralarında bulunduğu ‘güncel’ teknik detayları ile ortaya çıkan bu konseptin önümüzdeki aylarda gerçek bir mobil cihaz halinde sunulabileceği düşünülüyor. Hatta parmak izi sensörü, 16 + 12 + 12 MP üç kamera sistemi gibi ayrıntıları da mevcut.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın