Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung Bespoke ev aletlerinde yapay zeka çağı başladı

  Samsung Bespoke ev aletlerinde yapay zeka çağı başladı

  Samsung’un 2024 model Bespoke AI ev aletleri serisi, yapay zekanın sunduğu günlük yaşamı kolaylaştıran birçok deneyimin yanında güçlü güvenlik özellikleri ve çevresel etkiyi azaltan yönleriyle modern ev yaşamını köklü bir biçimde dönüştürmeye kararlı. 2024 Bespoke AI Serisinde yer alan ürünler; daha gelişmiş SmartThings bağlantı özellikleri ve yapay zeka entegrasyonu sayesinde daha doğal sesli komut olanağı, Samsung Knox altyapısıyla güvenli koruma, entegre ekran ile kumanda ihtiyacını ortadan kaldırma gibi yeniliklere sahip.

  Samsung Electronics CEO’su JH Han, yepyeni yapay zeka özellikleri ve bağlantılı cihaz deneyimleriyle donatılan 2024 Bespoke AI serisiyle ilgili düşüncelerini paylaştı. JH Han yazısında akıllı ev aletlerinde Bespoke serisiyle başlattıkları dönüşümün yeni yapay zeka yetenekleriyle ulaştığı aşamadan bahsederek, kullanıcıları Bespoke AI Serisinin sunduğu yepyeni deneyimlere tanıklık etmeye davet etti. JH Han yazısında yapay zeka entegrasyonlu ev aletlerinin ve birbiriyle bağlantılı cihazlarla donatılmış akıllı evlerin modern ev yaşamı kavramını hangi biçimlerde dönüştürmeye aday olduğunu inceledi.

  “Bundan elli yıl önce, 1974 yılında Samsung Electronics ürettiği ilk buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima modellerini dünyaya tanıttı. O günden beri dijital cihazlarda inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ettik. Beş yıl öncesine gelirsek, 2019 yılında Samsung, ilk Bespoke ev aletleri serisini piyasaya sundu. Bu ürünler, kullanıcıların günlük yaşamlarını kişiselleştirme özellikleri ve optimize tasarımlarıyla dönüştürmek için üretildi. Şimdiyse en yeni yapay zeka (AI) özellikleri ve SmartThings bağlantısıyla donatılmış ev aletleriyle, bu kategoride yeni bir dönemi başlatmaya kararlıyız.

  Bespoke AI ev aletlerinin temelinde neden güvenlik var? 

  Pazar araştırma şirketi Ipsos tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen bir çalışma, yapay zeka çağında güvenliğin önemini vurguluyor. “Yapay Zeka ile Hayatımız: Bugünün gerçeği ve yarının vaadi” başlığını taşıyan çalışmada 17 ülkede 17.000 kişiyle anket yapıldı. Temel bulgulardan biri, katılımcıların yüzde 42’sinin yapay zeka için “daha iyi güvenliği” çok önemli bir uygulama olarak tanımlaması oldu. Buna ek olarak, katıımcıların yüzde 44’ü de yapay zeka için “daha iyi güvenliği” biraz da olsa önemli görüyor.

  Yapay zeka teknolojisi uçsuz bucaksız potansiyele sahip de olsa kullanıcıları koruyabilmesi, en iyi yapay zeka özelliklerinin boşa düşmemesi ve hatta tehlike arz etmemesi için önemli. İşte bu nedenle güvenlik, Bespoke AI cihazlarının merkezinde yer alıyor. Kullanıcıların yapay zeka tabanlı dijital cihazların tüm avantajlarından faydalanırken aynı zamanda kendilerini güvende hissetmesini sağlamak için ürün geliştirme sürecimizin her aşamasında güvenliğe öncelik verdik. Yapay zeka özellikli cihazlarımız, güvenli kullanım sağlamak için Samsung Knox koruması altında bulunuyor. Blok zinciri tabanlı Knox Matrix, Samsung’un birbirine bağlı cihazlarını izleyerek koruyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN