Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung, Apple’ı ABD’deki tahtından indirdi

  Samsung, Apple’ı ABD’deki tahtından indirdi

  galaxy-s7_-satis-fiyati

  Yılın son derece çarpıcı hatta sarsıcı haberlerinden biri de ABD’den geldi. Uzun süredir ülkede en fazla satış gerçekleştiren marka olan Apple’ın yerini Samsung’a kaptırdığı belirtildi.

  Çarpıcı oranlar

  Bir araştırma şirketi olan Counterpoint Research tarafından yayınlanan ve Mart ayı göstergelerini içeren rapora göre Apple, Samsung Galaxy S7’nin güçlü satışları sonrası ABD’de artık en fazla satış gerçekleştiren ikinci marka. Pazar payı oranları ise Samsung adına yüzde 28,8 ve Apple adına ise yüzde 23 seviyesinde.
  lg-g5

  LG de takipte

  Apple’ın iPhone satışlarının düşüşüne işaret eden bir diğer gösterge olarak yorumlanan analizde üçüncü sırada yer alan LG’nin de Apple’a bir hayli yaklaştığı görülüyor. Kore merkezli tüketici elektroniği şirketinin ABD’deki akıllı telefon pazar payı yüzde 17. LG’nin Apple’ı önümüzdeki süreçte geride bırakma potansiyeline sahip olduğunun da altı çiziliyor. Dünyanın güçlü ekonomilerinden ABD’de akıllı telefon satışlarına dair sıralamanın dördüncü sırasında ZTE, yüzdde 6,6’lık oranla yer alıyor.

  ZTE 4. sırada

  Sürpriz bir marka olarak Alcatel’in yüzde 4,5’lik paya sahip olduğu dikkatlerden kaçmazken ilginç detay ise tüm dünyadaki satışlarını geçen yıla göre yüzde 50’nin üzerinde artıran Huawei’nin yüzde 1 paya sahip olmasıydı.

  Mobil teknolojilere dair öne çıkan haberleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN