Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung-Apple telif davalarında yeni raund

  Samsung-Apple telif davalarında yeni raund

  136815-apple-and-samsung-s-shadow Teknoloji dünyasında telif ihlalleri sıklıkla hukuki mecralara taşınır ve uzun soluklu süreçler söz konusu olur. Günümüzde Apple ve Samsung arasındaki telif ihlali içerikli davalar ise ayrı bir yere sahiptir. Zaman zaman gündeme gelen davalar, bazen Apple’ın bazen Samsung’un lehine sonuçlanır.

  İki şirket arasındaki davalardan biri ise geçtiğimiz aylarda karara bağlanmış ve Samsung’un Apple’a 930 milyon dolar ödeme yapması sonucu çıkmıştı. Samsung tarafından yapılan itirazlar sonrasında süreç ayrı bir aşamaya girmiş bu kez de Apple aleyhine bir sonuç ortaya çıkmıştı. Samsung’un ödemesi kararına varılan 930 milyon dolarlık telif cezası 548 milyon dolar seviyesine gelmişti. Samsung, yeni bir adım atarak bu rakamın da aşağı çekilmesi yönündeki isteğini ortaya koydu…

  Men are silhouetted against a video screen with Apple and Samsung logos as he poses with Samsung S3 and Samsung S4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica Güney Kore menşeili teknoloji şirketi Samsung, ABD’de Federal Temyiz Mahkemesi’ne giderek yeni savunmasını sundu. Tezinde önceki kararların haksız olduğunu ifade eden Samsung, avukatları aracılığıyla cezanın sıfırlanmasını talep etti. Bu yönde atılan adımlar, neyi gösterir bilinmiyor ama iki teknoloji şirketini uzun bir dava sürecinin beklediği görülüyor.

  Öte yandan Samsung avukatlarının mahkemeye sunduğu bir açıklama küresel basında ses getirdi. Teknolojinin akıllı telefon tarafının bir halı ya da kaşık gibi basit nesnelerin aksine yüzlerce ve hatta binlerce tasarım patenti beraberinde getirdiği Apple patentlerinin ise bunların sadece bir kısmı olduğu ve iddiaların yersiz olduğu ifade edildi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN