Samsung, Apple’ın yolundan gidiyor!

0

Akıllı telefon üreticileri birbirlerinde olmayan özellikleri cihazlarına eklemeye devam ederken, yeni bir Samsung özelliği ortaya çıktı. Apple’ın iPhone’lar için yayımladığı iOS 15 ile hatırlarsanız Safari tarafında önemli değişiklikler yaşanmıştı. Arama çubuğunu yukarıdan aşağıya taşıyan Apple bu noktada Samsung’a yol göstermiş gibi görünüyor. Zira Verge editörü Dan Seifert, Samsung’un yeni opsiyonunu Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Samsung cihazları için artık tarayıcı tarafında arama çubuğunu alt tarafa taşıma seçeneğini sunuyor.

Yeni bir Samsung özelliği olarak ‘arama çubuğu’ alt kısma taşınabiliyor

Söz konusu yeni opsiyon ise Android uygulamasının betasında ortaya çıktı. Tarayıcı tercihlerinde ayarlar menüsünde ‘adres çubuğunun konumu’ şekilinde yeni bir seçenek bulunuyor. Alt tarafta konumlandırma seçeneği tercih edildiğinde ise Samsung’un internet arayüzü iOS 15 ile yenilenen Safari’ye oldukça benzer hale geliyor.

yeni bir Samsung özelliği

Öte yandan bu özelliği deneyen ilk Apple değildi. Google gibi pek çok şirket aslında bu seçeneği yıllar önce denemişlerdi ancak sonrasında eski düzene geri dönmeyi tercih etmişlerdi. Samsung’un hamlesi Apple’ın hemen ardından geldiği için biraz daha fazla konuşulmasına neden oldu.

Apple’ın yeni tasarım hamlesi için de kısa süre önce güncellemeler yayımlandı. Kullanıcılar isterlerse Safari’yi iOS 15’ten önceki haline döndürebiliyor.

Cevap bırakın