Samsung, Android 11 güncellemesini bir modele daha sundu!

0

Samsung, Android 11 dağıtımında artık sonlara doğru geldi. Halihazırda Android 12 için kolları sıvayan üretici, bir önceki işletim sistemini de geriye kalan düşük bütçeli telefonlarına sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda birkaç cihazı için daha Android 11’i piyasaya süren üretici, şimdi ise bu güncellemeyi Galaxy M01s için kullanıma sundu.

Galaxy M01s için Android 11 güncellemesi, Samsung’un düşük bütçeli telefonlar için geliştirdiği One UI  Core 3.1 arayüzüyle beraber geliyor.

Galaxy M01s, Android 11 güncellemesine kavuştu

Şu anda Android 11 güncellemesi, Hindistan’daki M01s kullanıcıları tarafından indirilebilir. Diğer ülkelerdeki kişileri ise buna, önümüzdeki haftadan itibaren OTA ile kavuşabilir.

Galaxy M01s

Samsung’un yayınlamış olduğu bu güncelleme, M017FXXU2CUG1 yapı numarasıyla geliyor. Yeni güncelleme cihaz için daha akıcı animasyon ve geçişler sunarken, bununla beraber Android 11’e özgü olan; otomatik izin sıfırlama, yeni sohbet balonları, iyileştirilmiş Dijital Denge ve hızlı ayar geçişleri gibi bir takım yeniliği de beraberinde getiriyor.

Öte yandan güncelleme yeni kilit ekranı widget’ları, daha fazla Dinamik Kilit Ekranı Kategorisi, görüntülü aramalarda özelleştirilebilir arka plan ve cihazı kilitlemek için çift dokunma gibi işlevleri de sunuyor.  Sadece bununla da bitmiyor. Ayrıca Samsung; klavye, Gallery, ve Message gibi özel stok uygulamalarını da yeni sürümlerine güncelledi. Ek olarak kamera performansı da önemli ölçüde iyileştirildi.

Şu anda Hindistan’da yayınlanan bu güncelleme, önümüzdeki günlerde diğer ülkelerdeki Galaxy M01s kullanıcıları içinde sunulacaktır. Güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek için Ayarlar » Yazılım güncellemesine gidip İndir ve yükle’ye dokunabilirsiniz.

Cevap bırakın