Samsung, akıllı yaşama dair bakış açısını CES 2019’da yansıttı

0

CES 2019’da Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti ve 5G’deki gelişmelerin yanı sıra yeni nesil ürün ve teknolojilerini öne çıkaran Samsung, akıllı bir dünyada nasıl yaşayacağını gösterdi…

Samsung CES 2019 fuarında; Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti ve 5G teknolojilerine yaptığı yatırımların, Akıllı Yaşam vizyonunun temelini nasıl oluşturduğunu gösterdi. Ayrıca, yaşı ilerlemiş kişilerin sağlık rutinlerini kendi başlarına tamamlamasına yardımcı olmak gibi günlük faaliyetlerde kullanılabilecek yapay zekâ destekli robot platformlarını da beğeniye sundu.

“2019, Samsung Electronics’in 50. yılı olacak. Bu son 50 yılda dünyanın her yerindeki tüketicilere anlamlı yenilikler sunmaya kendimizi adadık.” diyen Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Bölümü Başkanı ve CEO’su HS Kim, sözlerini şöyle sürdürdü: “2019’da çalışmalarımızı bir üst seviyeye taşıyoruz. Sektörde lider olmanın avantajıyla Akıllı Yaşam vizyonumuzu gerçekleştireceğiz.”

Samsung’un Akıllı Yaşam felsefesinin itici gücünü Nesnelerin Zekâsı kavramı oluşturuyor. Nesnelerin İnterneti, 5G ve Yapay Zekâ teknolojilerinin cihazlarda birlikte çalışmasını temel alan bu kavram kusursuz deneyimler sunuyor. Samsung, Las Vegas’ta düzenlenen CES basın konferansında, bu temel teknolojiler üzerinde yaptığı çalışmaların ürün portföyünde ne gibi yeniliklere imkân sunduğunu anlattı.

SmartThings ekosistemi, SmartThings Cloud hizmeti ile birlikte büyük bir hızla büyüdü. Kayıtlı SmartThings kullanıcılarının sayısı yüzde 220 arttı ve yüklenen uygulama miktarı da yüzde 61 yükseldi. Ekosisteme dâhil olan iş ortağı sayısı da yüzde 44 büyüdü. Bugün Amazon, Google, Bose, Sylvania ve Plume gibi önde gelen global markaların cihazlarıyla SmartThings deneyimi yaşanabiliyor.

Samsung, telekomünikasyon sektöründeki liderliğinden yararlanarak tüketicilere 5G bağlantısı sunmak için önemli adımlar attı. ETSI bünyesinde en fazla patent sahibi şirket olan Samsung, Kasım 2018 itibariyle 2000’den fazla önemli 5G patenti aldı.

Samsung, yapay zekânın en çok günlük hayatı basitleştirmek için kullanıldığında yararlı olduğuna inanıyor. Şirket bu amaçla yedi adet Global Yapay Zekâ Merkezi kurdu ve benzersiz teknolojileri ürün ve hizmetlerine uygulamaya başladı.

Samsung temel Yapay Zekâ felsefesini duyurdu: Tarafsızlık, Sorumluluk ve Şeffaflık.

Yapay Zekâ teknolojisini geliştirmek için çalışmalarını sürdüren Samsung, oluşturduğu algoritmaların kapsayıcı olmasını sağlamaya ve kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğine en büyük önceliği vermeye kararlı. Tüketicilerin, verileriyle neler yapıldığını ve bunların nasıl işlediğini anlaması da kolaylaştırılacak.

Cevap bırakın