Samsung akıllı telefonlarda oyun keyfi daha da artacak!

0

Microsoft’un duyurduğu yeni Project xCloud servisiyle ilgili olarak Samsung cephesinden sürpriz bir bilgi geldi…

Microsoft Project xCloud servisi, kullanıcıların Xbox oyun konsollarındaki oyunları internet üzerinde oynamasını sağlayan yeni bir hizmet. Yani oyunlar Microsoft sunucuları üzerinden telefon ve tabletler kullanıcıların karşısına çıkarılıyor. Bu servis sayesinde sadece Xbox konsolları ile sınırlı kalınmadan konsol dışında tablet ve akıllı telefonlarda da oyun oynamak mümkün hale geliyor. Microsoft, SDC 2018 etkinliği kapsamında yeni servisiyle ilgili olarak Samsung’la anlaşma yaptığını açıklamıştı…

Microsoft Project xCloud ile oyunlar için kullanılan cihazın donanımsal açıdan güçlü olması gereksiz hale geliyor. Sadece güçlü bir internet bağlantısına sahip olmak yetiyor. 2019 yılı içerisinde telefonlara 5G desteğinin geleceği düşünüldüğünde internet hızında yaşanabilecek sorunların da ortadan kalkacağı düşünülüyor. Ayrıca Microsoft’un yeni servisi sadece Xbox sunucularının çalıştırıldığı bir ortam. Bu nedenle başka bir uygulama ya da hizmet için çalışmaması oyunların tam performans akıllı cihazlara yansıtılması adına oldukça önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung ve Microsoft Ptoject xCloud iş birliği
neler getirecek?

Samsung ve Microsoft arasında yapılan iş birliğinin yeni gelişmelere zemin hazırlayacağı düşünülüyor. Oyunların artık mobil ortamda daha fazla oynandığına dikkat çeken Samsung ve Microsoft, oyunların geleceğini yönlendirmeleri yanında mobil ortamda daha iyi şekilde deneyimlenebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Samsung’un oyun odaklı yeni bir akıllı telefon geliştirmekte olduğu kaydediliyor.

Cevap bırakın