Samsung akıllı telefonlara yanlışlıkla bildirim gönderdi

0

Bildirim gönderim sistemini test eden Samsung, yanlışlıkla tüm mobil cihazla 1 şeklinde bildirim gönderdi.

Kullanıcıları bilgilendirmek ve uygulama ile etkileşime girmelerini sağlamak için kullanılan bildirim mesajları bazen can sıkıcı sorunlara neden olurken bunu son olarak tüm Samsung kullanıcıları yaşadı. Samsung tarafından tüm telefonlara gönderilen yanlış bildirim birçok kullanıcının hesaplarının ele geçrildiğinin düşünülmesine neden oldu.

Günümüzde artık kullanıcıya bildirim göndermeyen uygulama veya oyun bulunmazken bildirim mesajlarının bu kadar önemli hale gelmesi bazen farklı sorunları beraberinde getirebiliyor.

Telefon üreticilerinin de kendi uygulama ve servisleri kullanıcılara sık sık bildirim gönderebiliyor. Google dahil birçok firmanın bildirim kullanan servisleri bulunurken Samsung’un Telefonumu Bul uygulaması ilginç bir olaya neden oldu.

Samsung’tan yanlışlıkla bildirim

Uygulamanın bildirim gönderim sistemini test eden Samsung, yanlışlıkla tüm mobil cihazla 1 şeklinde bildirim gönderdi. İlk başta ekranlarında alakasız bir şekilde 1 mesajını gören kullanıcılar hesaplarının ele geçirildiği zannetti. Telefonlarının siber saldırıya uğradığını dahi düşünen kullanıcılar bu durumu sosyal medya üzerinden paylaştı.

Telefonumu Bul uygulaması kaynaklı gerçek daha sonra ortaya çıkarken Samsung-ABD sosyal medya hesabı test sırasında yanlışlıkla tüm cihazlara bildirim gönderildiğini belirtti. Bu açıklama ile ortaya korkacak bir şeyin olmadığı ortaya çıkarken kullanıcılar bu sistemin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi halinde daha büyük krizlerin yaşanabileceğini paylaştı.

Cevap bırakın