Samsung, 2018 model QLED TV modellerini tanıttı

0

Samsung, son derece iddialı olduğu TV segmentindeki yüksek segmentli QLED modellerinin 2018 yılı -en güncel- alternatiflerine dair ayrıntıları, ABD’de gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar…

Tüketici elektroniği şirketi Samsung, ABD’nin New York şehrinde düzenlediği etkinlik ile 2018 model QLED TV modellerini görücüye çıkardı. Q9, Q8, Q7 ve Q6 modelleri, akıllı dijital asistan Bixby desteği ile geldi. Hem kavisli hem düz ekran opsiyonuyla sunulacak olan tüm 2018 model Samsung QLED TV’ler, aynı zamanda HDR10+ özelliğe sahip.

Yeni televizyon modelleri termostattan akıllı telefona, lambadan kameraya çok sayıda cihazla bağlantılı bir şekilde kullanım deneyimi dikkat çekiyor.

Şık tasarım ve yüksek teknoloji

Televizyonlardaki ortam modu özelliği de öne çıkan yenilikler arasında yer alıyor. Bu özellikte televizyon kapalıyken ekranda siyah bir görüntü yerine hava durumu, haberler gibi çeşitli bilgi akışları yer alıyor.

Tek bir kablo…

Yeni televizyonların sahip oldukları 15 metreye kadar uzunlukta olabilen görünmez bağlantı kablosu da, güç ve veri aktarımını tek bir noktada buluşturuyor.

Direct Full Array yani direkt arka aydınlatma, Bütünleşik Rehber ve oldukça zarif tasarım özellikleriyle dikkat çeken modellerin Nisan ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacağı açıklandı.

  • MediaMarkt’ta satışa sunulan her bütçeye uygun TV modellerini incelemek ve online alışverişle satın alımak için mediamarkt.com.tr‘ye tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın